כתב אישום בפרשת הבר-נוער: "פליסיאן רצח חפים מפשע מתוך נקמה"

חגי פליסיאן מואשם ברצח ליז טרובישי וניר כץ, וב-10 ניסיונות רצח נוספים בבר-נוער. הודה בפני מדובבים בתא המעצר כי ביצע את הרצח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (שני) כתב אישום נגד חגי פליסיאן, בגין רצח ליז טרובישי וניר כץ, ועוד 10 ניסיונות רצח של צעירים וצעירות שהיו בבר-נוער בליל הרצח. על פי כתב האישום, פליסיאן, בן 23 מבני ברק, ביצע את הרצח ממניעי נקמה ועוינות.

"המשיב מונע רגשות נקם וזעם, רצח וניסה לרצוח בני נוער חפים מפשע, אשר לא הכירם ולא ידע דבר אודותיהם, רק בשל נוכחותם במועדון הבר-נוער... המעשה הנפשע והנתעב, גרם למותם של שני צעירים, ובנוסף, לנזקים חמורים, בגוף ובנפש לכל מי שנכח במועדון הבר נוער בליל הרצח", הוסיפה הפרקליטות בבקשתה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

כתב האישום מגולל את פרטי הרצח שאירע ב-1 באוגוסט 2009. לפי הפרטים, פליסיאן הגיע אל הבר-נוער סמוך לשעה 22:30 כשהוא מצויד באקדח, לבוש בבגדים כהים ורעול פנים. הוא נכנס לחדר המרכזי במועדון וירה בנוכחים במקום, ולאחר מכן נכנס לחדרי המועדון הצדדיים וירה לעבר קורבנות נוספים, וזאת לפי כתב האישום, במטרה לרצוח אותם. פליסיאן עזב את המקום רק כשאזלה לו התחמושת.

פליסיאן בבית המשפט, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

בבקשת המעצר מפרטת הפרקליטות את הראיות שברשותה, בין השאר מצוין ההסכם עם עד המדינה, שלפי הבקשה, מסר לחוקרי המשטרה את הידוע לו אודות הרצח - וכחלק משיתוף הפעולה בינו לבין המשטרה, נפגש, שוחח והקליט את פליסיאן ללא ידיעתו, בעניין הרצח.

כמו כן, נקלטו בהאזנות סתר שיחות טלפון ומסרונים של פליסיאן, ובהן לפי הפרקליטות, גם אימרות מפלילות. כך למשל, במסרון ששלח ב-2 ביוני, הוא כתב לעד המדינה: "תקשיב, אני אמרתי לא לדבר על הנושא של הבר הזין הזה ואני לא מבין למה אתה מנסה לפתוח את מה שהיה מת. לא צריך להעיר את המתים, אחי, מדובר בחופש שלנו!!". מיד לאחר מכן, התקשר פליסיאן אל עד המדינה על מנת לוודא כי קיבל את המסרון האמור.

למחרת נפגש פליסיאן בדירתו עם עד המדינה, ובפגישה נאמר בין היתר: "תקשיב לי טוב, עברו ארבע שנים, עד עכשיו היה שקט. אתה מבין? שישאר גם ככה. לא צריך לפתוח את זה, אל תנסה לפתוח את זה". בתשובה אמר עד המדינה: "שמע, אני לא מנסה לפתוח את זה, פשוט אני נמצא שם, אתה יודע, כל הזמן בבר נוער". פליסיאן השיב: "מה זה מעניין אותי? תעזוב אותי, מה אתה רוצה? זה החופש שלנו, מה אתה לא מבין את זה?". עוד אמר: "תשמע, אף אחד לא יכול לדעת שזה אנחנו, עשינו עשינו עבודה נקייה שם בבר נוער".

בנוסף, מציינת הפרקליטות כי פליסיאן הודה בפני מדובבים בתא המעצר ב-
20-22 ביוני בכך שביצע את הרצח במועדון הבר-נוער. בין היתר, אמר למדובבים, כי העלים את האקדח באמצעותו ביצע את הרצח, שרף את הבגדים שאותם לבש בעת הרצח, והוסיף עוד כי הוא מצר שנתן אמון בעד המדינה, ושוחח עמו אודות הרצח, מבלי שחשד כי הלה מקליט את השיחה.

בעימות שנערך בין פליסיאן למדובבים, מיד לאחר פעולת הדיבוב, תירץ את אמירת הדברים בעניין הרצח בפני המדובבים, כדברי התרברבות וטיפשות: "לא יודע מה חשבתי כשסיפרתי להם.. אמרתי להם בשביל להרגיש גבר", אמר פליסיאן, "אמרתי את זה כי הייתי טיפש.. הייתי טיפש ושיחקתי אותה גבר". בחקירה שנערכה לאחר מכן ביקש פליסיאן לשוב לתאו, ואמר: "הכל ייגמר מהר, אני נכנס לבית הסוהר זה מה שאני רוצה".

על אף הביקורות שהופנו נגד המשטרה לאחר מעצר החשודים ובריחת עד המדינה, כתב האישום מוגש מהר יחסית, והיחידה המרכזית של מחוז תל אביב מחשיבה את הטיפול בתיק כהצלחה. במשטרה הצליחו לגרום למנהל הבר-נוער דאז, שאול גנון, להעיד בבית המשפט על מערכת היחסים שהיתה לו עם הקטין, קרוב משפחה של פליסיאן. למרות שהכחיש תחילה את הקשר עם הקטין, בסוף החקירה הודה גנון, אולם לגרסתו בשום שלב הוא לא ידע שהיה מדובר בקטין. בעת החקירה טען גנון שאינו זוכר את הקטין וטען שהיה בקשר עם מאות אנשים בשנים האחרונות. דבריו של גנון גרמו לחוקרים להעריך שיבואו מתלוננים נוספים נגדו, אולם עד היום לא הוגשו תלונות נוספות נגד גנון.

נגד טרלן חנקשייב, שנעצר גם הוא בפרשה, יוגש ככל הנראה בימים הקרובים כתב אישום על החזקת אמל"ח. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ