הפרקליטות חשפה אחת מגרסאותיו השקריות של דניאל מעוז

בסרטון שחשפה הפרקליטות נראה מעוז בעת שחזור הרצח, כשהוא טוען שהסתתר בשירותים בעת שאלמוני רצח את הוריו בסכין

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

ימים אחדים לאחר שהורשע ברצח הוריו נורית ונוח מעוז ונידון לשני מאסרי עולם, הפרקליטות מפרסמת את אחת מגרסאותיו השקריות של דניאל מעוז. את הגרסה הזו מסר לחוקרי המשטרה בשחזור שנערך בבית הוריו בירושלים, ובמרכזה הטענה כי הסתתר בחדר השירותים כשרוצח אלמוני פרץ לבית ורצח את הוריו בעשרות דקירות סכין. בני משפחת מעוז הביעו כעס על החלטת הפרקליטות לפרסם את סרטון הווידיאו שבו מופיע השחזור השקרי.

מעוז סיפר כי בליל הרצח בא לבקר את הוריו, התחבק ושוחח עמם, עד שפנה לחדר השירותים. מבעד לדלת השירותים, סיפר, "שמעתי את הדלת כניסה נפתחת ונסגרת... ואז אבא שלי התחיל לצעוק 'נורית, משטרה, נורית'. אני אז הבנתי שכנראה יש אדם זר בבית. קפאתי מפחד ונעמדתי מהצד השני של הדלת שלא יוכלו לראות אותי ופשוט מתתי מפחד. שמעתי מהומה והיא צעקה 'נוח נוח, הוא רוצח אותי' ואז שוב היה שקט".

לדבריו, בשלב מסוים יצא להיאבק עם הרוצח. "פתחתי את הדלת וזינקתי עליו", אמר. "וכנראה מהמאבק איתו נפצעתי ביד". בגרסה זו טען דניאל כי לא זיהה את הרוצח, אך לאחר מכן יטען כי הרוצח הוא אחיו התאום ניר - גרסה שבה הוא דבק גם עתה, אך אותה דחה בית המשפט כשקר מוחלט.

בשחזור מסביר מעוז מדוע העלים ראיות, עבירה נוספת שבה הורשע. הוא מספר כיצד ניקה את הזירה באקונומיקה וכיצד ניקה את ציפורני הוריו לאחר מותם כדי שלא יתגלו בהם שרידי רקמות שלו. "כשהבנתי שנגעתי כבר בסכין, יש דם שלי בכל מקום, הרוצח לא נמצא פה... פשוט היסטריה, אמוק... אמרתי לא הייתי פה, לא קרה כלום... פשוט כל המחשבה, התחילה מחשבה שיחשדו בי ופשוט נדפקתי".

מעוז בשחזור הרצחצילום: ערוץ 2

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ