שי ניצן במשפטו של פעיל ימין שהואשם באיומים כלפיו: "לא חשתי מאוים"

תושב יצהר הגיע לביתו של המשנה ליועמ"ש ואמר לילדיו: אתם צריכים להתבייש יש לכם אבא כזה. ניצן העיד כי פחות נפגע באופן אישי, אך הוטרד מההשפעה של האירוע על ילדיו

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, שי ניצן, העיד אתמול במשפטו של פעיל ימין שהואשם באיומים כלפיו ובהעלבתו. על פי כתב האישום, באוקטובר 2009 הגיע תושב יצהר, אלחנן גרונר, לביתו של שי ניצן בפרבר של ירושלים. הוא דפק על דלתו בשעה עשר בערב, ומחה בפניו על כך שניצן הוציא צו הרחקה לו ולאחיו משטחי יהודה ושומרון. ניצן ביקש ממנו לעזוב ואמר לו "שלום" וגרונר השיב "אין שלום לרשעים". במקום נכחו גם שני ילדיו בני ה-8 ו-10 של ניצן. גרונר עזב את המקום. ניצן היה אז המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים. היום הוא המשנה ליועמ"ש לתפקידים מיוחדים.

למחרת נעצר גרונר והוגש נגדו כתב אישום על הסגת גבול, איומים והעלבת עובד ציבור. אתמול הגיע ניצן להעיד בבית המשפט. הוא היה נבוך ואמר כי זו הפעם הראשונה בחייו שהוא מתייצב בבית המשפט כעד. לדבריו, "בשעה עשר בלילה נשמעה דפיקה בדלת. פתחתי את הדלת. גם שני ילדי הקטנים היו נוכחים. בפתח עמד זוג. די הופתעתי, לא אמרו שלום ולא משהו כזה, ישר הטיחו בי, באנו להגיד לך שאתה צריך להתבייש שאתה מגרש יהודים מבתיהם. די הופתעתי למרות שבאותה תקופה באופן די תדיר היו מציקים לי בבית ומטרידים אותי על רקע דומה. שאלתי למה באתם דווקא אלי ואז הם אמרו אתה גירשת את אח שלי מהבית וגירשת אותי ואנשים אחרים. אמרתי, אני לא מגרש אף אחד מכיוון שאין לי שום סמכות בדין להורות על גירוש אף אדם מביתו. זה לא עשה עליהם רושם רב. בשלב הזה הם פנו לילדים שלי שעמדו והסתכלו ואמרו להם כל מיני פתגמים כגון אתם צריכים להתבייש שיש לכם אבא כזה שמגרש יהודים. איזה מן אבא זה. הילדים נראו לי די מבוהלים. וכל מי שהורה מבין את המשמעות של אירוע כזה לגבי ילדים קטנים".

ניצן העיד כי פחות נפגע באופן אישי, אך הוטרד מההשפעה של האירוע על ילדיו. "התחושות של הילדים הם הדבר החשוב מבחינתי. הם היו לחוצים. תחושה לא נעימה. וגם לי. בעיקר בגלל שהאירוע קרה בנוכחות ילדים אני חושב שזו התנהגות בלתי נסבלת. יש כללים שצריך לכבד אותם. זה הבית הפרטי שלי. זה שעת לילה מאוחרת. גם אם לנאשם יש טענות כלפי זה בלתי נסבל לעשות את זה בנוכחות ילדים קטנים. חשתי מוטרד".

אלחנן גרונר (משמאל) ועורך דינו איתמר בן גבירצילום: מוטי מילרוד

עם זאת, כאשר נשאל ניצן על ידי עו"ד איתמר בן איתמר גביר, בא כוחו של גרונר, אם חש מאוים, השיב ש"לא חשתי מאוים". עוד השיב ניצן כי בחצר ביתו אין שער, כך שכל מי שרוצה יכול להגיע לדלת הבית. בן גביר ניסה לגרור את הדיון לדיון פוליטי על תפקידו של ניצן כמשנה לפרקליט המדינה ועל החלטות שקיבל בנוגע לפעילי שמאל ופעילי ימין, אך השופטת פסלה כיוון זה. היא אמרה כי לא תאפשר "משפט פוליטי" וגם אם כל מה שבן גביר אמר על ניצן נכון, עדיין עליו להסביר מדוע זה לגיטימי לדפוק על דלתו בשעת ערב ולומר את מה שאמר גרונר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ