הרב עובדיה בחר בבנו יצחק יוסף כמועמד לרב הראשי

בשל החקירה המתנהלת נגד אברהם יוסף, הודיע המנהיג הרוחני של ש"ס על תמיכתו במועמדות בנו הצעיר. "בחירתו תביא כבוד למוסד הרבנות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרב עובדיה יוסף הכריז הבוקר (שישי) כי בעקבות החקירה נגד בנו, הרב אברהם יוסף, מועמדו לתפקיד הרב הראשי הספרדי לישראל הוא בנו הצעיר יותר, הרב יצחק יוסף. ‫"בחירתו תביא כבוד למוסד הרבנות אשר מהותו היא פסיקת הלכה", נמסר מש"ס‬. הרב יצחק יוסף מכהן כראש ישיבה, אחראי על כתיבת המפעל ההלכתי של אביו ויועד עד ידו כבר לפני שנים לתפקיד הרב הראשי של ירושלים.

החלטה זו של המנהיג הרוחני של ש"ס באה לאחר שביום שלישי השבוע נחקר אברהם יוסף, שנחשב למועמד המועדף על ידי אביו לתפקיד, במשטרה בחשד להפרת אמונים במסגרת תפקידו כרב העיר חולון. הרב יוסף חשוד בניגוד עניינים הנוגע למתן הכשר לכשרות מהדרין. הוא נחקר במשך כשמונה שעות במשרדי יחידת להב 433, ובתום החקירה שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

חקירת המשטרה נגד הרב יוסף התנהלה כבר כמה חודשים, אך התפרסמה בעיתוי דרמטי, ערב ההכרזה הצפויה של ש"ס על מועמדותו לתפקיד הרב הראשי ושבועיים לפני הבחירות לרבנות. הרב עובדיה כבר קיבל בתום התלבטות ממושכת החלטה כי אברהם, ולא אחיו יצחק יוסף, יהיה נציגו בבחירות, אך ש"ס השתהתה ולא הודיעה על כך רשמית. מלבד זאת זכה אברהם לתמיכתו של אחיו משה יוסף, הגורם הדומיננטי ביותר בניהולה של ש"ס, שבבעלותו הפרטית יש ארגון כשרות ארצי משגשג - בד"צ בית יוסף.

הרב יצחק יוסף ואביו הרב עובדיה יוסףצילום: דניאל בר-און / ג'יני

כרב העיר חולון מחויב הרב אברהם יוסף למערכת הכשרות הממלכתית, אך שורת תחקירים בעניינו העלו שאלה אם כך הדבר. ב"הארץ" פורסם כי הוא מקדם את ענייניה של ש"ס בעירו, ותחקיר של ישראל רוזנר ורביב דרוקר ששודר לפני כמה חודשים בתוכנית "המקור" בערוץ 10 חשף כי הוא מפעיל לחץ על בתי עסק בחולון לרכוש כשרות של בד"ץ בית יוסף, עסק פרטי של אחיו שהוא עצמו ממייסדיו. המשטרה ניזונה בחקירתה ממקורות רבים, ובחוגי ש"ס הפנו אתמול אצבעות מאשימות למתנגדי הרב שניסו לערוך בו "סיכול ממוקד", פחות משבוע לפני המועד האחרון להגשת מועמדות לרבנות הראשית.

לרב יוסף, המכהן כחבר מועצת הרבנות הראשית וכיו"ר ועדת הכשרות הארצית, יש מתנגדים גם בתוך הרבנות. גורם המקורב לרבנות אמר ל"הארץ" כי "ברבנות ידעו שהוא מבכר את האינטרסים של בד"ץ בית יוסף על פני אלה של הכשרות הממלכתית, וידעו כי זה יהיה המצב גם אם ייבחר כרב ראשי לישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ