אהרונוביץ': "צופה בעיות ואש בדרום עם תחילת יישום מתווה פראוור"

השר לביטחון הפנים קרא להגברת האכיפה בחברה הערבית. בית המשפט המחוזי בחיפה קיצר את מעצרם של כמה מהעצורים בהפגנות נגד התוכנית

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' מזהיר מעימותים קשים עם תחילת יישום התוכנית להסדרת התיישבות הבדואים בדרום, המוכרת כמתווה פראוור.

בדבריו בוועדת הכספים של הכנסת התייחס היום אהרונוביץ' לצפוי, לדבריו, עם השלמת תהליך החקיקה וכניסת התוכנית לתוקף. "אני צופה בעיות, אש בדרום וחסימת צירים בעקבות הניסיונות להסדרת יישובי הבדואים", אמר. אהרונוביץ' קרא להגברת האכיפה בחברה הערבית, לאחר שבעבר כבר הציג אהרונוביץ' עמדה דומה, כשקרא לעבות את המערך המשטרתי במחוז דרום ב-400 שוטרים נוספים, כדי לאפשר אכיפה של חוק ההסדרה.

ביום שני השבוע התרחשו עימותים בין המשטרה ומפגינים נגד המתווה המוצע ברחבי הארץ. בבאר שבע הפגינו כ-1,500 איש נגד המתווה המוצע וחסמו ציר מרכזי. המשטרה עצרה 14 מהם בחשד לתקיפת שוטרים והתפרעות, כאשר מעצרם של חלק מהעצורים הוארך וחלקם שוחררו בתנאים מגבילים. מחר בצהריים ידון בית המשפט המחוזי בבאר שבע בערעור שהגישו סנגוריהם של ארבעה עצורים על החלטת בית משפט השלום להאריך את מעצרם עד לתחילת השבוע הבא.

מפגין נגד תוכנית פראוור בבאר שבע, השבועצילום: אילן אסייג

הפגנות נגד החוק נערכו גם בכניסה לאום אל פחם על ציר ואדי ערה, ובכניסה המערבית לסחנין בצומת יובלים שבגליל המערבי. בעימותים בגליל נעצרו 14 מפגינים. בית משפט השלום בעכו האריך את מעצרם של תשעה מהמפגינים בשישה ימים, ובעקבות ערעור שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה הוחלט לשחרר שניים מהם כבר היום ולקצר את מעצרם של האחרים. בין העצורים היו גם שלוש נשים, ששוחררו היום.

צוות עורכי הדין מטעם המרכז המשפטי עדאלה, מרכז מוסווא ועמותת אלמיזאן, שייצגו את העצורים בהפגנות, טענו כי המשטרה החמירה בחשדות שייחסה לעצורים ובבקשתה להאריך את מעצרם, בניסיון להרתיע מפגינים נגד הצעת החוק בעתיד. חלק מהעצורים אף נזקקו לטיפול רפואי.

במרכז אעלאם לתקשורת הערבית החלו בהחתמת עצומה המיועדת למועצת העיתונות וקובלת על התעלמות רוב אמצעי התקשורת בישראל מהמחאה נגד מתווה פראוור. בעצומה נטען כי המגמה היא להשתיק את המחאה כנגד התוכנית ולא להציג את עמדת הציבור הערבי, כאשר התקשורת "מיישרת קו" עם עמדת הממשלה בנושא.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ