סגן ראש העיר רעננה, יואל עזרזר, נעצר בחשד לעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון

על פי החשד, עזרזר קיבל שוחד מספקים וקבלנים בתמורה לקידום חוזים ועשה שימוש לצרכים אישיים בכספים השייכים לעמותה שניהל. מעצרו הוארך בארבעה ימים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

סגן ראש העיר רעננה, יואל עזרזר, נעצר הבוקר (שני) על ידי יחידת להב 433 בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה, גניבה בידי מורשה והלבנת הון. הבכיר מנהל בין היתר עמותה בעיר. על פי החשד, הבכיר קיבל שוחד מספקים וקבלנים בתמורה לקידום חוזים ועשה על פי החשד שימוש לצרכים אישיים בכספים השייכים לעמותה שניהל. בפעילות היחידה הבוקר נערך חיפוש בבית החשוד ובמשרדו, והוא נעצר לחקירה יחד עם חשודים נוספים במעורבות בעבירות. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בארבעה ימים.

מעצרו של הבכיר מעיריית רעננה מצטרף לפרשיות מתרבות של חשדות כלפי בכירים ברשויות המקומיות. לפני כשבוע נודע כי המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה תגיד כתבי אישום נגד ראש עיריית נשר, דוד עמר, ואשתו, שמחה עמר, בגין עבירות תכנון ובנייה שביצעו בביתם בנשר. בטיוטת כתב האישום נכתב כי בני הזוג בנו בית מגורים בן שלוש קומות בשטח של כ-340 מטרים רבועים. זאת, על אף שהיתר הבנייה שניתן להם אישר הקמת בית בן שתי קומות, בשטח בן 190 מטרים רבועים. היתר הבנייה ניתן מהוועדה המקומית המרחבית לתכנון ולבנייה מורדות הכרמל, בה חבר עמר מתוקף תפקידו.

לפני כחודשיים עצרה המשטרה את ראש העיר יהוד, יוסי בן דוד, ובכירים נוספים בה, בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. המשטרה מייחסת לבן דוד ולעצורים האחרים עבירות של מתן ולקיחת שוחד, תיווך בשוחד, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. כמה שבועות אחר כך נעצר ראש העיר חדרה, חיים אביטן, כמה מבני משפחתו ובכירים נוספים בעיריית חדרה, החשודים גם הם בביצוע עבירות שוחד, מרמה הלבנת הון ומיסוי.

עיריית רעננהצילום: שרון בוקוב

בשבוע שעבר דן בג"ץ בהרכב של שבעה שופטים בעתירה שהגיש חבר מועצת העיר רמת גן, ד"ר אבי ליליאן, נגד התמודדותו של ראש העיר צבי בר בבחירות המקומיות הקרובות, בעקבות האשמתו בקבלת שוחד בסך כ-1.9 מיליון שקלים מיזמי נדל"ן בתמורה לקידום ענייניהם. במהלך הדיון אז אמר נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס כי "אנו סבורים שמבחינה ציבורית לא מתקבל על הדעת בשלב הזה שראש המועצה ימשיך לכהן בתפקידו. אנחנו מציעים שתהיה התחייבות שלא יגש לבחירות הקרובות". פרקליטו של בר, עו"ד נבות תל צור, אמר בתגובה: "אנו יכולים לומר שלאור הערות השופטים, בר לא ירוץ בבחירות הקרובות".

שבעת השופטים ציינו לאחר הדיון כי אין זו הכרעה משפטית לגופו של עניין אך "מבחינה ציבורית קיים קושי רב בכך שהמשיב (צבי בר) ימשיך לכהן בתפקיד ראש עיריית רמת גן, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור, בו נטען כי ביצע עבירות הקשורות במילוי תפקידו". כיוון שבר הודיע כי לא יתמודד קבעו השופטים כי "העתירה מוצתה" אך זאת “במיוחד לאור המסר הציבורי העולה מדברינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ