אבי הילדות מאל-פורעה מואשם שחנק את בנותיו ותלה אותן

עלי אמטיראת, שנלכד סמוך לים המלח לפני כשלושה שבועות, מואשם כי אסף את הבנות מבית גרושתו, ואח"כ רצח אותן. אחיו מואשם שסייע לו להסתתר

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
יניר יגנה

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד עלי אמטיראת, המואשם ב. האב מואשם כי חנק את שתי הבנות למוות, תלה אותן בביתו ונמלט, ולאחר מכן הסתתר במשך כחודש וחצי ו.

על פי כתב האישום, לפני כשש שנים התחתן אמיטראת עם עביר, אם הפעוטות, ובמהלך שנות נישואיהם נולדו לבני הזוג שתי ילדות משותפות, רימאס ואוסנאד (לאמיטראת שישה ילדים קטינים נוספים מגרושתו). בעקבות התנהגותו האלימה של עלי כלפיה, החליטה עביר לעזוב יחד עם בנותיה את הכפר ולעבור לבית הוריה בכפר עזריה שברשות הפלסטינית.

לאחר עזיבת עביר איים עלי עליה ועל בני משפחתה כדי לאלצה לשוב לביתו. הוא אף כדי לאלץ אותה למסור לידיו את הבנות, כאשר בכך סייע לו על פי כתב האישום אחיו אחמד. אחמד מואשם עוד כי סייע לאחיו להסתתר לאחר שביצע את הרצח. כשהילדות כבר היו בחזקת האב, הוא גילה כי גרושתו מאפשרת לאמן לראות אותן ואז חטף את הגרושה, ואיים עליה כי לא תעשה זאת שוב.

מכתב האישום עולה כי בערב הרצח הגיע עלי לבית גרושתו, ביקש מבנו שיביא אליו את הבנות ואמר כי הוא רוצה לראות אותן מאחר שבכוונתו לנסוע. כשהגיעו לביתו חנק עלי את הבנות בידיו ולאחר מכן תלה אותן על קורת ברזל בביתו ונמלט. עד שנתפס על ידי המשטרה לפני כשלושה שבועות, הסתתר אמטיראת במערות באזור ים המלח.

האב הנאשם עלי אמטיראת, במרכז, לאחר מעצרוצילום: אליהו הרשקוביץ

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ