נהג האוטובוס מהתאונה בכביש 6 סיפר בחקירתו כי היה מרוכז בנהיגה בלבד

הותרו לפרסום שמותיהם של שני ההרוגים הנוספים בתאונה: יריב ברק, בן 28 מראשון לציון ויונתן תורג’מן בן 21. הנהג דחה טענות לפיהן דעתו הוסחה כי שוחח בטלפון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

נהג האוטובוס שהתנגש במשאית שלשום במחלף שורק בכביש שש, בתאונה שהביאה למותם של ארבעה בני אדם, שוחרר אתמול מבית החולים ונחקר במשך שעות על ידי בוחנים של אגף התנועה. הנהג ענה על שאלות החוקרים ודחה את הטענות לפיהן היה עסוק בזמן הנסיעה בדברים אחרים שהסיחו את דעתו או דיבר בטלפון הנייד, ואמר כי היה מרוכז בנהיגה וכי משאית הזבל הסתירה לו את שדה הראייה. האיש, שנהג בקו 377 של חברת "מטרופולין" מראשון לציון לבאר שבע, נשלח למעצר בית בן חמישה ימים.

למשרד החקירות של אגף התנועה הגיעו אתמול גם כמה מנוסעי האוטובוס שנפצעו קל כדי לספק עדות על מה שהתרחש. הנוסעים סיפרו כי לא הרגישו שהנהג נהג במהירות מופרזת, או כי התנהג באופן חריג.

בשלב זה נערכים באגף התנועה לביצוע שחזור של התאונה. לצורך השחזור תשכור המשטרה שתי משאיות גדולות שידמו את המשאית והאוטובוס שהיו מעורבים בתאונה. כדי לקיים את השיחזור יצטרכו במשטרה לסגור את כביש שש מצומת שורק לכיוון לדרום לפרק זמן ארוך, וכדי לצמצם ככל שניתן פגיעה בתנועה, נבדקת האפשרות לבצע את השחזור בלילה שבין שישי לשבת.

אתמול הסתיים זיהוי ההרוגים בתאונה והותרו לפרסום שמותיהם של שני הרוגים נוספים: יריב ברק, בן 28 מראשון לציון, ויונתן תורג'מן, בן 21. ההרוגים האחרים בתאונה הם טוראי חי בן נעים, חייל בן 19 מראשון לציון, שהועלה לאחר מותו לדרגת רב"ט, וסמ"ר כפיר דהרי, בן 23 מקריית עקרון.

חקירת המעורבים ועדי הראייה ביום התאונה, העלתה כי נהג המשאית החליט לעצור בצד הדרך סמוך למחלף שורק לאחר שהבחין שמנוע המשאית שלו התחמם. ככל הנראה הוא ירד מהרכב והציב תמרור אזהרה. עם זאת, מאחר שהשוליים בכביש צרים, המשאית בלטה לתוך נתיב הנסיעה. מסיבה שאינה ברורה לא הבחין נהג האוטובוס, שהגיע במהירות של כ-100 קמ”ש, כי המשאית חוסמת בחלקה את הנתיב ופגע בה עם צדו השמאלי של האוטובוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ