ניר חסון
ניר חסון

בית משפט השלום בירושלים הרשיע הבוקר (רביעי) את הרב מוטי אלון, רב ישיבת הכותל לשעבר ומחשובי הרבנים בציונות הדתית, בביצוע שתי עבירות של מעשים מגונים בכוח באחד מתלמידיו. השופטת חגית מאק-קלמנוביץ קיבלה את בקשת הפרקליטות והורתה לשלוח את אלון לתסקיר שירות המבחן לבדיקת מסוכנותו. גזר דינו ייקבע במועד מאוחר יותר.

כותרות נוספות >> הונג קונג שוללת את גרסת פרנקל: נעצר, הואשם והובא בפני שופט; לא התנצלנו

ביציאתו מהאולם סירב אלון להתייחס להרשעה ולמתלונן והסתפק בקריאת מזמור מתהילים. "זהו ראש חודש אלול - חודש הרחמים והסליחות", הוסיף, "אני רוצה להודות לקדוש ברוך הוא, לחבריי, למערכת המשפטית, ולכל מי שעשה את שליחותו של הקדוש ברוך הוא. אני מבקש שלא לנהוג במנהג נלוז שנפוץ במחוזות רבים - להתקיף, להחזיר להתקפות. זו ממש לא הדרך, ואני מבקש לומר מראש שאם מישהו יעשה את זה - זה לא על דעתי. כל מה שמביא עלינו הקדוש ברוך הוא אנחנו מקבלים בשמחה ובטובה. הערב נקיים את השיעור בבית המדרש במגדל כמו תמיד".

סנגורו של אלון, עו"ד אשר אוחיון, אמר כי תוצאת המשפט הפתיעה את צוות ההגנה ואכזבה אותו. "זו מערכה ראשונה ולא המלה האחרונה", הוסיף, "זו תוצאה זמנית שצריכה להשתנות ובעזרת השם תשתנה".

העבירה בה הורשע אלון התרחשה ב-2005. א', תלמידו בן ה-17 של אלון, בא אליו בעצת חבר בשל מצוקה אישית שבה היה נתון וביקש עצה. בפגישה הושיב אלון את א' צמוד אליו באופן שהסב לו אי־נוחות, ליטף אותו בפניו ובמקומות שונים בגופו מעל לבגדיו. א' ניסה להתנגד, אולם הנאשם המשיך ללטפו ואמר לו כי הוא מתוח. בשלב מסוים קירב את פניו לאלה של א' ונשק עליהן למשך זמן ממושך. בתום דקות רבות שילח אותו לדרכו.

לפי האישום, כחודשיים לאחר מכן הזמין אלון את א' להתלוות אליו לבית המדרש וחיבק אותו. א' לא התנגד ולאחר שהנאשם סגר את הדלת, הצמיד את א' אליו, הושיבו על ברכיו והחל לחכך את איבר מינו בו, תוך שהוא אוחז במותניו.

הרב אלון בבואו לדיון בבית המשפט, הבוקרצילום: אוליבייה פיטוסי

חקירת המשטרה בעניינו של אלון נפתחה לפני שלוש שנים וחצי, לאחר שפורום תקנה, הכולל רבנים ואישי ציבור מהציונות הדתית ועוסק במאבק בתופעת ההטרדה המינית, חשף את הפרשה. אנשי הפורום טענו כי הועברו אליהם עדויות של כמה תלמידים על התנהגותו של אלון, וכי הוא אף התוודה בפניהם על המעשים שעשה.

במהלך השיעור השבועי שמקיים הרב אלון ביישוב מגדל שבאזור הכנרת, התפרץ לעברו אחד הנוכחים שטען כי גם הוא הותקף מינית בעבר. "נתת לי כוחות להשתקם מהמקום שהייתי בו. אתה אדם גדול מאוד, אבל אין לך את הכוח להגיד חטאתי", קרא לעברו נחום פצ'ניק. דבריו של פצ'ניק הביאו למהומה במקום לאחר שכמה צעירים דחפו אותו החוצה ומנעו ממנו לדבר עם הרב אלון.

שלשום (שני) פרסם אתר "כיפה" קלטת ובה נשמע הרב יעקב אריאל, מראשי הפורום, מספר שאלון התוודה בפניו על המעשים. אלון עצמו טען כי מדובר בהתנהגות לא מינית וכי הוא נוהג לנשק ולחבק את תלמידיו. הוא הכחיש שהודה במעשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ