אישום: תושב סילוואן הצית את בתו כי "פגעה בכבוד המשפחה"

תושב מזרח ירושלים מואשם שהצית את בתו בת ה-17 במהלך ארוחה על גג ביתו. היא נפלה מהגג, בוערת בכל גופה, ונהרגה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שלישי) כתב אישום נגד אב, תושב סילוואן, המואשם ברצח בתו בת ה-17 על ידי הצתה. לפי החשד, המניע לרצח היה חוסר שביעות רצונו של האב מהתנהגות בתו, שפגעה לתפישתו בכבוד המשפחה. על פי כתב האישום, האב התיז נוזל דליק על בתו, שעמדה ליד מנגל בוער על גג ביתו בשכונה שבמזרח ירושלים. האש אחזה בה והיא נפלה מהגג, בוערת בכל גופה, ונהרגה.

על פי פרטי כתב האישום, הבת התגוררה בהוסטל לנערות חוסות בעכו וניתקה קשר עם משפחתה. לפני כחודש התקשרה לאביה לבקש ממנו סיוע כספי והוא הזמין אותה לביקור בביתו לרגל חודש הרמאדן. הנערה פחדה לבקר בביתו, אך סבתה ואחיה שכנעו אותה. במהלך הביקור היא אף שלחה מסרונים למדריכה שלה בהוסטל, לפיהם היא חוששת לחייה.

בחודש שעבר הוא הזמין אותה לסעודה על גג הבית יחד עם אחיה. על פי כתב האישום, במהלך הסעודה התיז האב כמות גדולה של חומר מדלל מסוג טינר על גופה של בתו והאש מהמנגל אחזה בה מיד. היא קמה בבהלה, כשהיא בוערת בכל גופה, נפלה או הופלה מגג הבית ונהרגה כתוצאה מהנפילה ומהכוויות החמורות שנגרמו לה.

על פי כתב האישום, לאחר שבמקום התקהלו אנשים, אמר האב לבנו, שהיה עד למעשה: "'אם מישהו שואל אותך מהמשטרה מה קרה, תגיד שאני אמרתי לה אל תשחקי בטינר'". יחד עם כתב האישום הגישה הפרקליטות גם בקשת מעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי האב הורשע בעבר בעבירות של אלימות במשפחה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ