נוסעים ביבנאל היכו נהג אוטובוס ערבי, איש מ–40 האחרים לא התערב

לדברי שאדי חדר, 5 צעירים דתיים קיללו אותו לאורך הנסיעה ובהמשך היכו אותו לעיני שאר הנוסעים. אחד מחמשת העצורים טוען: הנהג הוא שהחל לקלל

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

משטרת טבריה חוקרת תקיפה של נהג אוטובוס ערבי, לפני שלושה ימים, על ידי צעירים במושבה יבנאל שבצפון. הנהג, שאדי חדר, בן 27 מהכפר הסמוך ואדי חמאם, הוכה קשות על ידי נוסעים, שקיללו וקינטרו אותו לאורך הנסיעה מטבריה ליבנאל.

המשטרה עצרה חמישה חשודים בתקיפה, בני 17, 18 ו–25. מעצרם של שניים מהחשודים הוארך אתמול בבית משפט השלום בנצרת עד היום. המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של שלושת החשודים האחרים. חדר, שסובל מחבלות בראשו ובפיו, ושתי שיניו נשברו, אושפז בבית החולים פוריה ליד טבריה, ושוחרר אתמול לביתו.

התקיפה, עליה דווח לראשונה אתמול ב"ידיעות אחרונות", אירעה ביום שני בערב. חדר, נהג חברת “קונקס” שמפעילה את קווי התחבורה הציבורית בטבריה והסביבה, יצא בשעה 18:30 בקו 32 מטבריה ליבנאל. לדבריו, אחד הנוסעים העביר את כרטיס הרב־קו שלו בצורה אגרסיבית במתקן המיועד. “ביקשתי שיעשה זאת בעדינות ובתגובה הוא קילל אותי: ‘כוס אוחתק, מי אתה בכלל’, ואיים לפגוע בי. החלטתי לא להגיב והתחלתי בנסיעה”.

אותו נוסע וחבריו ישבו בספסל האחורי וקיללו את הנהג במשך הנסיעה ליבנאל. לדברי מחמיד חדר, אביו של הנהג, בנו סיפר לו שהחבורה קראה לו “מניאק וערבי מלוכלך”. שאדי התקשה לחזור על הקללות שספג ואמר שהוא “מקווה שהדברים לא נעשו על רקע גזעני. כל חיי אני חי עם יהודים ויש לי קשר מעולה עם רבים, שגם באו לבקר אותי בבית החולים. אני לא רוצה לדבר על גזענות”.

לדברי הנהג, כשהאוטובוס נכנס ליבנאל התנפלו עליו ארבעה או חמישה נוסעים, אלה שקיללו אותו קודם לכן, והחלו לחבוט בו. “הם משכו אותי מההגה, בעטו בי בבטן ובראש ושברו לי שיניים. הרגשתי שאני מאבד את כוחותיי וכל הזמן רק חשבתי איך להגיע לבלמים ולמנוע אסון כבד”. לטענתו, בזמן התקיפה, איש מ–40 הנוסעים באוטובוס “לא ניסה לעצור את התוקפים ואפילו לא אמר להם מלה”.

לדברי חדר, בסופו של דבר הוא הצליח לבלום את האוטובוס ותוקפיו ירדו. “שאלתי את אחד הנוסעים אם הוא מכיר את התוקפים, והוא ענה לי שכן, אבל לא יגלה לי מי הם”, סיפר. לדבריו, התוקפים הם דתיים הנמנים אולי עם קהילת ברסלב המתגוררת ביבנאל, או עם אורחיה.

אשה שעמדה מחוץ לאוטובוס נחלצה לעזרת הנהג והזעיקה אמבולנס ומשטרה. חדר עצמו התמוטט ואיבד את ההכרה. חוקרים בתחנת המשטרה בטבריה עצרו אתמול חמישה חשודים. לטענת אחד מהם, התקיפה היתה תגובה לקללות של הנהג את ולוויכוח שפרץ בין הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ