אישום: דרס קשישה, נמלט והשמיד ראיות

אשר אבוטבול מואשם גם שנהג ללא רישיון, שיבש הליכי משפט ובעבירות נוספות אחרי דריסת לולה אמדור בבאר שבע. בת זוגו וחבריו מואשמים בסיוע לו

גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (שישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אשר אבוטבול, בשל מעורבותו בתאונת בה נהרגה לולה אמדור בת ה–85 לפני כחודשיים. לאישום צורפה גם בקשה לעצור את אבוטבול עד תום ההליכים. אבוטבול מואשם בעבירת הפקרה אחרי פגיעה, שעונשה המרבי לה הוא 14 שנות מאסר, שיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיה, נהיגה בזמן פסילת רישיון, נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף ועוד.

כתב האישום מייחס לאבוטבול שבמהלך חודש יוני, בסביבות השעה 19:30 נהג אבוטבול ברכב מסוג מאזדה 6, "ותוך כדי נהיגתו, הנאשם פגע במנוחה עם חזית רכבו ולאחר שפגע בה, לא עצר במקום התאונה ולא הגיש לה עזרה". יחד איתו נסעו בכלי הרכב שני אנשים נוספים, ליאור אדרי וליטל גבאי, המואשמים בכך שלא התקשרו לגופי ההצלה. העונש המרבי על עבירה זו הוא שבע שנות מאסר.

כתב האישום מתאר כי בעת שהשלושה נסעו ברכב, הם פגעו באמדור, וזו נפצעה קשה. עקב הפגיעה של כלי הרכב באמדור, הכנף הקדמית ימנית והפגוש הקדמי של המכונית ניזוקו, ומראת צד ימין של כלי הרכב נתלשה ממקומה. מיד לאחר התאונה, תואר בכתב האישום, אבוטבול צעק לאדרי וגבאי כי "אין לי רישיון, אני לא עוצר", ועל אף שידע, כי כתוצאה מהתאונה נפצעה אמדור באורח חמור, המשיך בנסיעה. לאחר מכן הוא נסע לכיוון בית אבות בשדרות יעלים, ושם החנה את כלי הרכב.

אשר אבוטבול בעת הארכת מעצרוצילום: אליהו הרשקוביץ

בהמשך, נכתב באישום, הנהג התקשר לבת זוגו, אושרה חג'אג', המואשמת אף היא בשיבוש הליכי משפט והשמדת ראיה, וביקש ממנה לאסוף אותו ואת חבריו במכוניתה לביתו. כתב האישום מתאר כי "על אף הידיעה המיידית” כי הנאשם (אבוטבול) היה מעורב בתאונה שבה נגרמו חבלות חמורות למנוחה, ולמרות שזמן מה לאחר התאונה הסתבר להם כי כתוצאה מהתאונה המנוחה מצאה את מותה, הנאשמים (אבוטבול, אדרי וגבאי) המשיכו בשגרת יומם”. “רק ביום 08.08.13”, לשון האישום, למעלה מחודש ימים לאחר התאונה, הנאשמים נעצרו בעקבות פעולות חקירה שבוצעו על ידי משטרת ישראל".

עוד תואר כי יממה לאחר התאונה סיפרה אימו של אבוטבול לבנה השני על המקרה. האח, קרובי משפחה נוספים ואשר אבוטבול עצמו החלו לתקן את כלי הרכב הפוגע, כולל החלפת המראה שניזוקה, והעברתו למוסך - “זאת על מנת לשנות את מראהו באופן שיקשה על גילויו ככלי רכב שהיה מעורב בתאונה".

עם הבאתו להארכת מעצר בבית המשפט בשבוע שעבר אמר אבוטבול לכתבים: “אני מצטער, אני מצטער, לא ברחתי. רק רציתי לטפל בבת שלי. אני מצטער”. מפקד מחוז דרום, ניצב יורם הלוי, התייחס למעצר ואמר כי “מדובר במעשה בזוי ושפל, שבעייני אינו שונה בחומרתו מעבירת רצח. הבטחתי כי לא ננוח ולא נרפה עד שנשים את ידינו על מי שביצע את הפשע החמור והנבזי”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ