בקבוק תבערה הושלך והתלקח במנזר ליד בית שמש

מבקרים שהגיעו למנזר הבחינו בנזק שגרמה האש ובכתובות הנאצה: "תג מחיר", "אבדו הגויים" ו"נקמה" שרוססו לפני יומיים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בקבוק תבערה הושלך והתלקח שלשום בלילה (שני) במנזר בית ג’מאל שליד בית שמש וגרם לו נזק. בנוסף רוססו במקום כתובות נאצה בעלות מסרים דומים מאירועים דומים בעבר ובהן “תג מחיר” ו”נקמה”.

האירוע התרחש שלשום בסביבות השעה עשר בלילה. התוקפים פגעו בחלק המנזר שמאוכלס על ידי נזירות ממסדר “האחיות בית לחם”, מסדר קתולי שהחברות בו דבקות בנדר שתיקה כמעט מוחלט. הנזירות לא הבחינו באירוע ורק אתמול כשהגיעו מבקרים למקום התגלה הנזק. התוקפים השליכו בקבוק תבערה למסדרון המוביל לדלת הכניסה. במצלמות האבטחה ניתן לראות כי האש בערה במשך מספר דקות אך למרבה המזל לא הגיעה לצמחיה או רהיטים מעץ. על קירות המנזר רוססו הכתובות : “תג מחיר”, “אבדו הגויים” ו”נקמה”.

“הנזירות בהלם, הן בני באדם הכי לא מיליטנטיים שיש, הן אומרות ‘אנחנו ביחסים טובים עם היהודים, למה שיעשו את זה?’”, אומרת ר', ישראלית שמקיימת קשרים הדוקים עם הנזירות בשנים האחרונות. הבוקר הגיע למקום הפטריארך הלטיני של ירושלים, פואד טוואל, שגינה את האירוע. ד”ר גדי גבריהו, יו”ר ארגון תג מאיר אמר בתגובה: “חילול המנזר הוא המשך ישיר של פגיעה ביותר מעשרים בתי תפילה נוצריים ומוסלמים בשלוש השנים האחרונות. אנשי תג מחיר מבקשים לסכסך בין בני הדתות השונות בישראל ולהוביל לשפיכות דמים”.

הכתובת על קיר המנזר בבית ג'מאלצילום: אמיל סלמן

הנזירות אמנם משתדלות לשמור על יחסים טובים עם סביבתן, אך מי שמכיר את המנזר מספר על מתח בינן לתושבים החרדים של רמת בית שמש. “ברור שהן לא יכולות להסתובב ברמת בית שמש כי יירקו עליהן”, אומרת ר'. ב-2007 הניח המחבל היהודי ג’ק טייטל מטען חבלה ליד המנזר וגרם לפציעתו של נהג טרקטור שעבד בעבור המנזר.

לפני ארבעה ימים רוססה כתובת נאצה על קיר ביתם של בני הזוג אחמד ופאתינה זבידאת ביישוב רקפת שבגליל. על קיר חיצוני בבית רוססה הכתובת “אין נאמנות אין אזרחות”, כשלצדה מגיני דוד. בשלושת החודשים האחרונים אירעו באזור ירושלים ארבעה מקרים של ניקוב צמיגים וריסוס כתובות נאצה נגד מוסלמים ונוצרים. בין היתר, רוססו כתובות במנזר דורמציון בירושלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ