האב המואשם בהריגת בנו: "מעולם לא טלטלתי את הילד; הפכו אותי למפלצת"

בכתב האישום נטען שהאב תקף את בנו בשתי חבטות ראש ישירות, שגרמו לו לאבד את הכרתו. לבתו התינוקת גרם לשטפי דם

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

האב שמואשם בטלטול ילדיו התאומים ובהריגת בנו בן החמישה חודשים העיד אתמול בבית המשפט המחוזי בתל אביב והכחיש את המיוחס לו. הוא שב וטען כי בניגוד לטענת אשתו, שהפכה לגרושתו מאז הפרשה, לא נהג באגרסיביות כלפי ילדיו, מעולם לא פגע בילדיו וכי הוא חף מפשע.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו בדצמבר האחרון, ב-17 בינואר תקף האב, ששמו אסור לפרסום, את שני ילדיו התאומים, "על ידי כך שאחז בהם בעוצמה רבה תחת בית השחי תוך הפעלת לחץ ידני ודו צדדי על בית החזה וטלטולם, תקיפה שגרמה לתאומים חבלות מסוכנות בדמות שברים באזורים שונים בצלעותיהם".

באותו יום הוא שב מעבודתו לקראת השעה ארבע אחר הצהריים. כשהגיע לדירה השגיח על התאומים, בזמן שאשתו לנה בחדר השינה. בכתב האישום נטען כי האישה התעוררה למשמע בכי התינוק. לאחר שסברה כי הרגיעה אותו, ירדה לעשן סיגריה. בזמן שהאם לא היתה בבית, תקף הנאשם את התינוקת תקיפה מסוכנת שגרמה לה לשטפי דם. התינוק איבד את הכרתו לאחר שהאב טלטל אותו ותקף אותו בשתי חבטות ראש ישירות. האב מואשם בהריגה, תקיפת קטין הגורמת לו חברה חמורה על ידי אחראי והתעללות בקטין או בחסר ישע על ידי אחראי.

האב שמואשם בהריגה, אתמול בבית המשפטצילום: ניר קידר

הנאשם תיאר את היום שהסתיים באשפוז שני ילדיו התאומים כיום שגרתי. לדבריו, שמר על קשר עין עם הילדים וכשהתינוק בכה, ניסה להרגיעו באמצעות מוצץ. "אך הוא לא נרגע... ישבתי בכורסא ונדנדתי את התינוק בעדינות מאוד עם הרגל כדי שהוא ירגע, הוא אכן נרגע תוך מספר דקות, והמשכתי בסידורי הבית".

האב נחקר במשטרה על פרק הזמן של שעה וחצי שבו האם ישנה. הוא סיפר שנדנד את התינוק והילדים היו שקטים כשהיא ישנה. האמא התעוררה, היתה קצת עם הילדים וירדה לעשן סיגריה. "שמעתי טון מוזר בבכי של הילד ונבהלתי מאוד, מיד ניגשתי אליו, וראיתי שהוא חיוור וראשו שמוט, ישר הוצאתי אותו מהטרמפולינה. הרמתיו כשהראש שלו מונח על ידי, קראתי בשמו והוא לא הגיב, הוא היה לבן", העיד בבית המשפט כשהוא על סף בכי. כשהאם הגיעה, אמר לה שהתינוק לא מגיב. הם קראו לשכנים ונסעו לבית החולים.

הוא הוסיף שכשהאם ירדה לעשן, "הילדים היו נינוחים וצוחקים, ולאחר חמש דקות, מצבו של הילד השתנה. לטענת התביעה יצא ממני שד, והפכתי למפלצת בחמש הדקות הללו..." במהלך עדותו טען כי "מעולם לא פגעתי בילדיי, ולא התכוונתי לפגוע בהם. הם הדבר הכי יקר לי בעולם, עמלנו כדי להביא אותם לעולם, לא כדי לפגוע בהם... זו תחושה נוראית שמאשימים אותך בדברים נוראיים... איך אפשר להגיד שיכולתי לפגוע בו, אני חף מפשע".

אשתו העידה במשטרה כי נהג להעביר את התינוק לידיה באגרסיביות. בעדותו הכחיש את הטענה וטען כי ההעברה נעשתה "מעט מהר מהרגיל, אבל בשום פנים ואופן לא בצורה אגרסיבית... ההבדל לא גדול, רק בתנופה קצת יותר גדולה מהרגיל".

האב הכחיש גם שהתנצל בפני אשתו, כפי שנטען נגדו כראיה לרגשות האשם שחש. "לא היתה לי סיבה להצטער כלפיה ולבקש סליחה. דאגתי לה, יותר משדאגתי לעצמי, דאגתי שתהיה חזקה, רציתי לחבקה, ביקשו שלא נדבר ולא דיברתי איתה". הוא הכחיש שגם ביקש סליחה מבנו בעת לווייתו, כפי שטענה המשטרה. "מעולם לא ביקשתי ממנו סליחה, לא הייתי ולא הרגשתי צורך לבקש ממנו סליחה, אני גאה באבהות שלי. הסיטואציה היתה מאוד קשה", העיד בבכי.

בנוסף הכחיש שאמר לאשתו בתום לווית בנם, ליד קברו, "אל תגידי שום דבר, יהיה בסדר". לדבריו, אמר לה "אל תדאגי משום דבר" או ש"איני דואג משום דבר".

על החקירה סיפר: "הטיחו בי דברים נוראיים, השפילו אותי, התעללו בי נפשית. שמו אותי בחללית, תא של אנשים שרוצים להתאבד, תא מרופד 'מקרר של בשר' היה קר והייתי לבד, מצלמות בחדר, שמו אותי עם מכנסיים וחולצה קצרה בינואר, ללא גרביים עם שמיכות של הצבא, וכשביקשתי שישימו מזגן כי היה לי קר מאוד, אמרו שהמזגן מקולקל ולא התחשבו בי".

התובע מטעם הפרקליטות, איתי פרוסט, שאל אותו אם נזכר שטלטל את בנו חזק. בתשובה אמר לו: "דבריך חמורים, מעולם לא טלטלתי את הילד שלי ובטח לא בחוזקה".

פרוסט הטיח באב כי הוא משקר בעזות מצח והציג דוגמאות לשקריו. כך טען כי בעבר שיקר כדי לברוח ממילואים באמצעות מסמך מפסיכולוג ושיקר כשסיפר לאשתו, לחמותו ולמקומות עבודה שאליהם ניסה להתקבל כי יש לו תעודת בגרות למרות שלא היתה לו כזו. פרוסט הציג חורים בגרסתו של האב, ובין היתר העובדה שלא שיתף בחילוקי הדעות שהתגלעו בין בני הזוג בנושאים שונים, מלבד סדר וניקיון, ושלמרות מצבם הכלכלי הקשה, הוא פיזר כספים על אופנועים. הוא הטיח בו שנהג לעשן ג'וינטים גם בארץ, ולא רק באמסטרדם כפי שאמר במשטרה. על כך הגיב האב ואמר ש"היה בלחץ מהחקירה. מעניין איך אדם אחר היה מתנהג בסיטואציה שלי, עשו לי עוול. הייתי במצב נפשי קשה, היינו במצב נפשי קשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ