מורה שתלמידו טבע בטיול נאשם שגרם מותו ברשלנות

בכתב האישום נטען כי סגן מנהל ישיבה התיר לתלמידיו להיכנס לבריכה בטיול בצפון ב-2010, אף שלא בדק את יכולת השחייה שלהם ולא קיבל את אישור הוריהם

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

כתב אישום יוצא דופן, שהוגש אתמול לבית משפט השלום בנצרת, מייחס למורה שתלמידו טבע בעת טיול עבירה של גרימת מוות ברשלנות.

הנאשם, יוסף יהושע אליאב, תושב נווה דניאל, בן 54, מורה וסגן ראש ישיבת חורב בירושלים, נאשם בגרימת מותו ברשלנות של אביתר אביבי, תלמיד בכיתה ח' שטבע בבריכה באתר גני חוגה שליד בית שאן, בטיול בית ספרי לאזור הצפון בשנת 2010.

מכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז צפון באמצעות עו"ד ויאאם קבלאוי, עולה כי בארבעה במאי 2010 יצאו כ-215 תלמידי כיתות ז' ו־ח' מישיבת חורב בירושלים לטיול באזור הצפון, שכלל לינה בגני חוגה בבית שאן. הנאשם אירגן את הטיול והיה אחראי לו, הן מבחינת תיאום והן מבחינת קיום הוראות הבטיחות.

למחרת, סמוך לשעה 18:15, לאחר שחזרו התלמידים לגני חוגה, התיר הנאשם לתלמידים להיכנס למים, אף שלא בדק את יכולת השחייה שלהם ולא קיבל את אישור הוריהם לכך. כמו כן, הנאשם לא קיבל ממשרד החינוך אישור להכנסת בתלמידים לבריכה במקום. זמן קצר לאחר שנכנס אביבי יחד עם כ-80 תלמידים לבריכה, הוא טבע למוות.

בכתב האישום נטען כי אליאב, בהיותו אחראי מטעם בית הספר על הטיול ועל בטיחות התלמידים, נטל במעשיו סיכון לאפשרות גרימת מותו של התלמיד. עוד נטען כי אדם מן היישוב יכול היה בנסיבות העניין להיות מודע לאותה תוצאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ