משאית גנובה פרצה מחסום בנתב"ג, מאבטח ירה לעברה; טיסות הוקפאו

שני גנבי רכב פרצו שתי חסימות בנמל התעופה וניסו לדרוס מאבטח. לאחר שהמשאית נעצרה הם ניסו להימלט, אך נתפסו. הפעילות בנמל שבה לסדרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משאית גנובה פרצה הלילה (שלישי) מחסום בנמל התעופה בן גוריון, המשיכה בנסיעה ונעצרה רק כאשר אחד המאבטחים בנמל ירה לעברה. בעת האירוע הופסקה הפעילות בטרמינל וחודשה מאוחר יותר.

סמוך לשעה 3:30 לפנות בוקר פרצה המשאית, שנגנבה בבית דגן על ידי שני פלסטינים, תושבי קלקיליה וג'נין, את מחסום הכניסה בשער הראשי מהכביש המהיר לנתב"ג. המאבטחים סימנו לנהג לעצור ומשלא עשה זאת הפעילו נוהל חירום כדי לחסום את הגעת המשאית לטרמינל, במסגרתו הוצבו מחסומים נוספים בכביש המוביל אליו.

המשאית המשיכה בנסיעה מהירה ופרצה מחסום נוסף, תוך ניסיון לדרוס את המאבטח שעמד בסמוך. המאבטח ירה לעבר צמיגי המשאית וזו עצרה כ-200 מטר מטרמינל 3. שני הגנבים ניסו להימלט מהמקום, אך נתפסו על ידי המאבטחים עוד בטרם הגיעו לטרמינל. חבלן של משטרת ישראל בדק את המשאית ווידא שאינה נושאת חומר נפץ.

המשאית שפרצה את המחסום בנתב"ג, הלילהצילום: דובר רשות שדות התעופה

בעת האירוע הופסקו הטיסות בטרמינל ואלפי נוסעים המתינו באולם הכניסה. אנשי רשות שדות התעופה החלו בבדיקת הנוסעים, ומשהבינו שהפריצה אינה ניסיון פיגוע הורו לחדש את הטיסות. למרות חידוש הפעילות, ייתכנו עיכובים בלוח הזמנים בהמשך היום כתוצאה מהתקרית.

חקירה ראשונית של החשודים העלתה כי הם התכוונו להגיע לשטחי הרשות הפלסטינית דרך כביש 1, טעו בדרכם ונכנסו לשדה התעופה. לטענתם הם פרצו את מחסום הנמל במטרה להימלט מהמקום 

מנהל חטיבת הביטחון ברשות שדות התעופה' זוהר גפן, דחה את הביקורת לפיה המשאית הצליחה להיעצר רק כ-200 מטר לפני הטרמינל. ברשות הסבירו כי מעגלי אבטחה גלויים וסמויים קיימים בנתב"ג ולכן המשאית לא הצליחה להגיע לטרמינל. מלבד זאת, תחקיר פנימי של האירוע הצביע על כך שהכוחות פעלו כראוי.

בעבר כבר פרצו גנבי רכב שניסו להימלט מחסומים בכניסה לנתב"ג, ובכל המקרים האירועים הסתיימו ללא נפגעים. עם זאת, זו הפעם הראשונה בה נאלץ מאבטח לירות לעבר הרכב הגנוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ