מקאן אריקסון: בניהו מנסה למנוע מאיתנו לזמן עדים

חברת הפרסום, הנתבעת על ידי דובר צה"ל לשעבר על פרסום מודעת "הפוטש בקריה", טוענת שבניהו מנסה להסיט הדיון לשאלת מינוי גלנט לרמטכ"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

עורכי הדין של חברת "מקאן אריקסון" טענו אתמול (ראשון) כי דובר צה”ל לשעבר, תא"ל (במיל’) אבי בניהו, מנסה להסיט את הדיון ממודעת “הפוטש בקריה” ומבקש למנוע מהחברה להתגונן ולזמן עדים במסגרת תביעתו מולה ונגד “הארץ” ו”ידיעות אחרונות” לאחר פרסום המודעה בעיתונים אלה.

“מקאן אריקסון” ביקשה לזמן שורה 15 עדים לבית המשפט, בהם הרמטכ”ל לשעבר, רא”ל (במיל’) גבי אשכנזי, עוזרו, אל”מ (במיל’) ארז וינר, האלוף (במיל’) יואב גלנט, בועז הרפז ושורה של עיתונאים כמו איילה חסון, רונן ברגמן, בן כספית ועוד. עורכי דינו של בניהו מסרו לבית המשפט כי הם אינם מתנגדים לזימונו של גלנט, אך הם סבורים כי זימון כלל העדים מלבדו נועדה לסרבל ולהאריך את משך הדיון בבית המשפט בפרשה ולכן התנגדו לכך.

כעת הגישו עורכי הדין של מקאן אריקסון, ממשרד ברקמן-וקסלר-בלום ושות’ וכן עו”ד דן להט, תגובה לבית המשפט המחוזי במחוז מרכז, ובה ציינו כי “התובע (בניהו) מנסה בדרכו המניפולטיבית להסיט את הדיון מהמודעה ומהנטען בכתבי הטענות בתיק לשאלה... האם ראוי היה למנות את האלוף גלנט לרמטכ”ל ולכשלים שהתגלו בהתנהלותו האזרחית. כן מנסה התובע להסיט את הדיון למסמך הרפז (שׁלא נזכר במודעה במילה)”.

אבי בניהו, ארכיוןצילום: מוטי מילרוד

עוד כתבו עורכי הדין כי “טענות הנתבעת 3 בתיק (מקאן אריקסון, ג”כ) עוסקות כזכור בהתנהלות חתרנית ולא לגיטימית (“פוטש”) של הקצונה הבכירה - הרמטכ”ל, עוזרו ודובר צה”ל - נגד הדרג המדיני והחלטתו למנות את האלוף גלנט לרמטכ”ל... בנוסף, הנתבעת גם טענה בכתב הגנתה כי התובע היה למעשה קצין העיתונות של החבורה, והוא עשה שימוש לרעה בכוחו בתקשורת ומעמדו כדובר צה”ל כדי להסית נגד שר הביטחון ברק והאלוף גלנט”.

חברת “מקאן אריקסון” אף מתייחסת לבקשתו של בניהו להוציא מהתיק הנדון את מסמך הרפז למבקר המדינה מחודש מאי 2012. החברה מסבירה את פשר צירופו של המכתב וטוענת כי הוא נועד “להראות כי עדותו של הרמטכ”ל לשעבר, עוזרו והרפז היא רלוונטית בתיק שלפנינו”. לגבי הטענה כי החברה פעלה לייצר “קרקס תקשורתי” ציינו הפרקליטים כי “מדובר בתיק יוצא דופן שמעורר עניין ציבורי רב, ומטבע הדברים הוא זוכה לסיקור תקשורתי נרחב”.

אבי בניהו, המיוצג על ידי עורכי הדין איל רוזובסקי, ערן שמעוני ודלית קדוש מסר בתגובה כי “משרד הפרסום מקאן אריקסון בראשות יושב הראש שלו אילן שילוח, ממשיכים במסגרת ניסיונות ההגנה שלהם לייצר ספינים כדי להטעות את דעת הקהל. המודעה האנונימית והדיבתית, בגינה הגיש בניהו את התביעה, עסקה בנושא אחד ויחיד והוא ביטול מינויו של גלנט לרמטכ”ל ולא בכל נושא אחר שהוא. בבית המשפט יוכח כי מינויו של גלנט לרמטכ”ל בוטל על ידי הממשלה לאור חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה ודו”ח של מבקר המדינה, מסיבות רבות הכרוכות בהתנהלות פסולה של גלנט, ובהן לא היה לבניהו כל יד ורגל.

“שום תעלול וספינים תקשורתיים קטנים של אשפי פרסום גדולים, לא יסייעו למקאן אריקסון ושילוח באירוע חמור זה, בו פורסמה על ידם הודעה אנונימית ודיבתית על עמודים שלמים, שלבסוף מסתבר כי מאחורי המהלך המתעתע עומד לא אחר מאשר יו”ר מקאן אילן שילוח בעצמו”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ