לבנת חבלה הוצמדה לרכבו של מקורב לאלון חסן

הרכב שייך ליניב בלטר, הבעלים של חברת דנה לוגיסטיקה המנוהלת ע"י בן דודו של יו”ר ועד הנמלים. המשטרה בודקת סכסוך עסקי אליו נקלע לאחרונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לבנת חבלה הוצמדה הבוקר (שני) למכוניתו של יניב בלטר, שותפו העסקי של אלון חסן יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד. לבנת החבלה אותרה בידי שכן שירד לרחוב והבחין בה במקרה כאשר חלף על יד המכונית. למקום הוזעקו חבלני משטרה ממרחב לכיש שסגרו את הרחובות הסמוכים ונטרלו את המטען. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מרחב לכיש שמכירה את איש העסקים בלטר. בשלב זה נבדקים כל כיווני החקירה לרבות סכסוך עסקי שנודע למשטרה עליו לאחרונה.

יניב בלטר הינו איש עסקים אשדודי המקורב מאוד לאלון חסן. השניים שותפים במסעדת השיפודים "ציפורה" באשדוד – מסעדה אשר בה השקיעו כמה מיליוני שקלים יחד עם שותפים נוספים. מסעדת השיפודים משמשת כעסק צדדי בלבד עבור בלטר שהקים ב-2010 את חברת "דנה לוגיסטיקה". בלטר מינה את דוד חסן, בן דודו של אלון חסן, לתפקיד מנהל החברה; עד אז פעלו השניים בעיקר בתחום הנדל”ן. בלטר היה בעלים של נדל”ן באשדוד וחסן בעלים של "צ.ד.א" – חברה לניהול אחזקת בנייני נדל”ן בעיר. החברה קרסה ב-2010 לאחר שצברה חובות בסכום של חמישה מיליון שקל לרשות המסים.

למרות שלשניים לא היה ניסיון ממשי בעבודה בנמל, עסקי דנה לוגיסטיקה התרחבו במקום בקצב מסחרר. בתוך שלוש שנים עסקיהם כללו רציף פרטי בו סיפקו שירות לחברת “שמן חיפושי גז ונפט", בעלת רישיון קידוח באתר מד אשדוד, ומתן שירותי ייעוץ ופיקוח ללקוחות נמל רבים. היקף עסקי דנה לוגיסטיקה הגיע למיליוני שקלים מדי שנה. אלון חסן התמיד אז בסירובו לאשר לעובדים חיצוניים לעבוד בנמל אשדוד בלי לשלם לעובדים, אך האיסור לא חל על חברת דנה לוגיסטיקה.

יניב בלטר וחבלני המשטרה ליד מכוניתו, הבוקרצילום: אילן אסייג

תחקיר "הארץ" שפורסם לפני כחודשיים חשף כי חקירת עסקיו הפרטיים של אלון חסן ושל קרוביו בנמל התרחבה. מהמסמכים שהגיעו לידי "הארץ" עלה כי יניב בלטר ודוד חסן פנו בשנתיים האחרונות לחברות שנתקלו בבעיות בעבודתן בנמל והציעו לפתור אותן תמורת תשלום לחברת דנה לוגיסטיקה בגין שירותי פיקוח. בין החברות אפשר היה למצוא את ייצואני הגרוטאות ששילמו מיליוני שקלים לחברת דנה לוגיסטיקה ואת חברת כי"ל דשנים אשר התלוננה אצל הנהלת הנמל על נזקים מוזרים שנגרמו לה לכאורה לאחר שסירבה לעבוד עם דנה לוגיסטיקה. עם זאת, כי"ל דשנים לא ציינה בתלונותיה שעלו בהמשך לדיון בדירקטוריון החברה והועברו לבדיקה חיצונית של עסקיו של חסן, מי גרם להערכתה לנזקים המוזרים. מהמסמכים גם עלה חשש להתנהלות בעייתית לכאורה של המשרד להגנת הסביבה בפיקוח על הליכי טעינה בנמל אשדוד.

לפני כארבע שנים הושלך רימון גם על ביתו הפרטי של אלון חסן ברובע טו באשדוד. המשטרה סגרה אז את התיק בעילה של “עבריין לא נודע” כפי שסגרה רבים ממקרי השלכות הרימון על אנשי עסקים ופוליטיקאים בעיר. חסן מתח בעבר ביקורת על סגירת התיק על ידי המשטרה. בראיון עמו במסגרת תחקיר "הארץ" שפורסם אודותיו אמר חסן  כי “המשטרה יודעת בדיוק מי זרק את הרימון” וטען שמישהו ניסה להפחיד אותו, לשווא. “אני”, הוא הוסיף אז “לא מפחד מאף אחד”. בעקבות השלכת הרימון הוא תגבר את מערך המצלמות סביב ביתו שמוקף חומה.

תגיות קשורות: