המשטרה דורשת צו שיאסור להתבטא נגד שוטר בפייסבוק

הפעיל החברתי ברק כהן כתב סטטוס נגד שוטר. הוא זומן לדיון בהוצאת צו הרחקה נגדו ובית המשפט יידרש להחליט אם הצו תקף גם ברשת החברתית

רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד

בעקבות כתיבת סטטוס פייסבוק חריף על רכז מודיעין במשטרה, קיבל הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן זימון להיום (יום ג') לבית משפט השלום בירושלים, לדיון בהוצאת צו הרחקה נגדו. אלא שבאופן יוצא דופן, לדברי כהן, תיכלל בבקשת המשטרה דרישה שלא יכתוב בדף הפייסבוק שלו דבר על אותו שוטר, ששמו אלון חמדני.

הסכסוך החל כאשר כהן קיבל דיווח לפיו השוטר חמדני פנה לאוהדי בית"ר ירושלים ואמר שלא כדאי להם להיות בקשר עמו. כהן רתח, וב-1 בספטמבר כינה בדף הפייסבוק שלו את השוטר "מלשן" וכתב טקסט חריף שהסתיים במלים "חתיכת כלב בן כלב". בהמשך, מספר כהן, הוא הגיע לחקירה בה זומן לדיון מחר, וכן שמע לראשונה על הדרישה החריגה. לדבריו, נאמר לו שהמשטרה תטען בדיון שכתיבת סטטוס בפייסבוק כמוה כיצירת קשר והטרדה, טענה שהוא מכנה "הזויה". כמו כן, לדבריו,תישקל הגשת צו הרחקה נגדו ממשחקי בית"ר ירושלים.

כהן, אשר לדבריו נאבק כדי "להנחיל לאוהדי בית"ר היכרות עם הזכויות שמגיעות להם", טוען שהמשטרה מנסה לפגוע בפעילותו על ידי החקירה. כדוגמא לפגיעה בזכויותיהם של האוהדים הוא מציין מקרים בהם נאסרה כניסה לאצטדיון של אוהדים עם חולצות ועליהם הכיתוב LF - סמלו של ארגון האוהדים הקיצוני של בית”ר, "לה פמיליה". לטענתו מדובר בפגיעה בחופש הביטוי. כהן מוסיף כי זו החקירה החמישית שמנהלת נגדו המשטרה מתחילת חודש יוני השנה.

"המשטרה מתייחסת אל אוהדי בית”ר כחבורה של פורעים", אמר עו"ד כהן. "הם טוענים שאם אני כותב בפייסבוק, זו יצירת קשר עם השוטר. הם לא יכולים להוציא צו כדי שלא אשמיץ מישהו, שכן השמצה אסורה ממילא. מה שכתבתי הוא גם לא העלבת עובד ציבור, כי לא באתי ואמרתי לו את זה. למה הוא קורא את הפייסבוק שלי? לא כתבתי לו בדף, לא תייגתי אותו ולא פניתי אליו. אחד השוטרים הזכיר שקיבלתי 180 לייקים על הסטטוס. שאלתי אותם אם זה המדד של משטרת ישראל. הם פשוט רוצים להפחיד כתגובה על אזכור שוטר, כדי להראות שהם יכולים. הם טענו שאחרי המשחק לפני שבוע ניגשתי אל חמדני וקיללתי אותו. זו בדיה. לא ראיתי אותו. אם קיללתי, למה היו צריכים לחכות כל כך הרבה ימים ולחקור אותי ולא עשו זאת מיד. גם כשממציאים, צריך הגיון".

ממשטרת ירושלים נמסר כי הם ממתינים להחלטת בית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ