תושב י-ם הורשע באונס ובהתעללות ב-6 נשותיו

האיש, המשתייך לחסידות בעיר, חי בבידוד עם 6 נשים ו-17 ילדים, אותם אנס, חישמל והרעיב. השופטים: "הוא ניצל בצורה מעוותת את מעמדו הרם"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

תושב ירושלים שהקים כת סגורה ונשא שש נשים הורשע היום (שלישי) בבית המשפט המחוזי בעיר בשורה ארוכה של עבירות התעללות, עבירות מין, כליאה בתנאי עבדות, מעשים מגונים, אונס, מעשי סדום ועוד.

הנאשם, בן 58, ששמו נאסר לפרסום, הוא חסיד בחסידות גדולה ומוכרת בבירה, ואף החשיב עצמו כממשיך דרכו של אחד מראשי החסידות. מאז 1980 הוא נישא לשש נשים שילדו לו 17 ילדים. בין השנים 2000 ל-2009 הוא חי עם נשותיו וילדיו בבית מבודד בירושלים, ולפי הכרעת הדין, הוא הצליח לנתק בין נשותיו למשפחותיהן. במשך השנים הנשים הועסקו על ידו בקיבוץ נדבות, והאיש יצר רושם ובקרבן ובקרב הילדים כי הוא ניחן בכוחות רוחניים מיוחדים. בהמשך נכתב בהכרעת הדין כי הוא יצר מערכת יחסים סדיסטית של וידויים על חטאים וענישה אכזרית שכללה מעשי אונס ומעשי סדום, חשמול באמצעות שוקר, הצלפות, כליאה במחסן הבית בערום, הרעבה ועוד.

השופטים יעקב צבן, רפי כרמל ורבקה פרידמן-פלדמן כתבו בהכרעת הדין כי "הנאשם ניצל בצורה מניפולטיבית ומעוותת את עקרונות האמונה ואת מעמדו הרם בבית, האמון שניתן בו והפחד שעורר, כדי לבסס את השפעתו ושליטתו על בני המשפחה. הנאשם גרם לנשותיו להאמין כי התנהגותן ומחשבותיהן פוגעות לא רק בו אלא גם בגאולת עם ישראל, ובהתאם לכך עורר אצלן רגשות עמוקים של אשם ותיעוב עצמי, שעליהם יכלו לכפר רק באמצעות וידוי בפניו, וענישה מתאימה שאותה הוא קבע ועליה פיקח.

האב המתעלל בבית המשפט, ארכיוןצילום: אוליבייה פיטוסי

עוד כתבו השופטים כי “הנשים, שהאמינו באמונה שלמה כי הנאשם מבקש להיטיב עימן ולגאול את עם ישראל, ביקשו באופן נואש לרצותו, והתמסרו באופן מוחלט לשיגיונותיו. כך קיבלו על עצמן באופן מלא, ולעיתים גם יזום, את הענישה שהוטלה עליהן". גם כמה מילדיו של הנאשם, צויין בהכרעת הדין, נענשו בידי האב.

השופטים דחו את טענת סנגוריו של הנאשם כי המשטרה הסיתה את הנשים כדי שיעידו נגדו. גזר הדין יינתן במועד מאוחר יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ