וינשטיין גיבש את הרכב הוועדה שתבחר את פרקליט המדינה הבא

כנציגת לשכת עורכי הדין מונתה רחל תורן, שהיתה במיעוט בוועדת האיתור שתמכה במועמדות וינשטיין לתפקיד פרקליט המדינה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום (רביעי) כי השלים את גיבוש הרכב הוועדה לאיתור מועמדים למשרת בראשותו.

בראש הוועדה יעמוד וינשטיין, ולצדו חברים בה מנכ”ל משרד המשפטים גיא רוטקופף, נציב שירות המדינה משה דיין, הפרופ’ אריאל בנדור כנציג האקדמיה ועורכת הדין רחל תורן כנציגת לשכת עורכי הדין.

ישיבה ראשונה של הוועדה צפויה להתקיים רק בעוד כחודש. לשכת עורכי הדין מסרה לווינשטיין שתי המלצות, אולם העדיפה בתפקיד את הסנגורית הציבורית לשעבר עו"ד ענבל רובינשטיין, כיוון שאינה מייצגת כיום בתיקים מול הפרקליטות.

המלצה אחרת כללה את שמה של תורן, שכבר שימשה כנציגת לשכת עורכי הדין בוועדת האיתור הקודמת שבחרה במשה לדור לתפקיד פרקליט המדינה. באופן היסטורי, נציג הלשכה בוועדת האיתור הוא יו"ר הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין. מי שמשמש בתפקיד כזה כיום הוא עו"ד אבי חימי, כך שיצא כי ששת חברי הוועדה הם גברים. בשל כך התבקשה הלשכה לבחור אשה כנציגתה.

על פי החלטת הממשלה, נציג עורכי הדין ייבחר על ידי היועץ המשפטי לממשלה בהתייעצות עם נציב שירות המדינה ומנכ"ל משרד המשפטים. מבין שני השמות בחר וינשטיין בתורן, שנחשבת לידידה קרובה שלו. תורן הייתה בדעת מיעוט , כשהמליצה לתפקיד דווקא על וינשטיין.

יהודה וינשטייןצילום: ניר קידר

נראה כי באמצעות בחירתו בתורן מקווה וינשטיין להשיג שליטה בוועדה, כך שמועמדו יעבור בקלות ויקבל את אישור שאר חברי הוועדה. החלטה על זהות פרקליט המדינה הבא צריכה להתקבל ברוב של ארבעה חברים, וכהונת פרקליט המדינה קצובה לשש שנים.

משרד המשפטים ונציבות שירות המדינה יפרסמו בתקופה הקרובה מודעות על הקמת הוועדה, והמועמדים המעוניינים בכך יוזמנו להציג את מועמדותם במועד שיפורסם.

על פי החלטת ממשלה, מועמד לתפקיד צריך להיות כשיר להתמנות לשופט עליון, וכן “להיות בעל יושר אישי ואינטלקטואלי, ובעל רמה מקצועית גבוהה ביותר ובקיאות בתחומי דיני העונשין ובתחומי המשפט החוקתי והמינהלי, וכן בעל תכונות אישיות של מנהיגות משפטית ושל יכולת ארגון של המערכת עליה הוא מופקד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ