השופט קבע שאשכנזי, הרפז ווינר יעידו בתביעת הדיבה של בניהו

דו"צ לשעבר התנגד לעדות האישים המרכזיים בפרשת הרפז, בתביעה שהגיש בגין מודעת "הפוטש בקריה". השופט הציע לצדדים לקיים הליך גישור

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, עוזרו, אל"מ (במיל') ארז וינר וסא"ל (במיל') בועז הרפז יעידו בבית המשפט כחלק מהדיונים בתביעת הדיבה שהגיש אבי בניהו, כך החליט היום (ראשון) שופט בית המשפט המחוזי מרכז, יעקב שינמן. השופט קיבל את בקשת חברת "מקאן אריקסון", אותה תבע דובר צה"ל לשעבר, לזמן את העדים בפרשה למתן עדות.

זימון העדים יתבצע לאחר ששני הצדדים הביעו את הסכמתם להליך. עוד יזומנו שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק וראש המטה שלו, יוני קורן. גם האלוף במילואים יואב גלנט, וכן שורה של עיתונאים, בהם אילה חסון מערוץ 1 וד"ר רונן ברגמן מ"ידיעות אחרונות", יקראו למתן עדות.

במהלך הדיון הציע השופט לקיים הליך גישור בין הצדדים אצל נשיאת בית המשפט השופטת הילה גרסטל, ופגישה ראשונה התקיימה בין השניים לאחר הדיון.

אשכנזי ובניהו, כרמטכ"ל ודובר צה"לצילום: עומרי ביגץ, דו"צ

השופט שינמן גם קיבל את בקשת בניהו למחוק את העיתונים "הארץ" ו"ידיעות אחרונות" מתביעת הדיבה, ובמקביל לצרף כנתבע את יו"ר מקאן אריקסון, הפרסומאי אילן שילוח, שהודה בתצהיר שהגיש לבית המשפט כי הוא זה שהגה את מודעת "הפוטש בקריה הצליח (כנראה)" ומימן אותה. שילוח עצמו ובניהו, ששימש כדובר צה”ל בעת התפוצצות פרשת הרפז יעידו גם הם בפני בית המשפט. התביעה תידון בסוף חודש דצמבר, והדיונים צפויים להימשך באופן רציף במשך כשבוע.

באי כוחו של בניהו, עו"ד אייל רוזובסקי ועו"ד דלית קדוש, ביקשו לצרף לתביעה גם את ציוציו בטוויטר של אילן שילוח. עורך הדין של הנתבעת "מקאן אריקסון", רון ברקמן, הגיב בהקשר זה כי "הנושא של טוויטר זה נושא אחר לגמרי. אני לא מתנגד לצירוף שלו... נושא הטוויטר הוא נושא חדש - זו מדיה שמעולם לא נבחנה בפסיקה. זה סוג אחר של התבטאות, אני לא מכיר פסקי דין בישראל בנושא לשון הרע בטוויטר. הדבר יחייב אותי לתקן את כתב ההגנה בצורה רחבה". בהחלטת בית המשפט, מלבד זימון העדים, סוכם לבסוף לתקן את כתב התביעה בהתאם.

בשבוע שעבר טענו עורכי הדין של חברת “מקאן אריקסון” טענו כי תא”ל (במיל’) אבי בניהו, מנסה להסיט את הדיון ממודעת “הפוטש בקריה” ומבקש למנוע מהחברה להתגונן ולזמן עדים במסגרת תביעתו. לדבריהם בניהו ניסה להסיט את הדיון למסמך הרפז (שׁלא נזכר במודעה).

מקאן אריקסון מבססת את הגנתה על “התנהלות חתרנית ולא לגיטימית (“פוטש”) של הקצונה הבכירה - הרמטכ”ל, עוזרו ודובר צה”ל - נגד הדרג המדיני והחלטתו למנות את האלוף גלנט לרמטכ”ל...בנוסף, נטען בכתב ההגנה כי “התובע היה למעשה קצין העיתונות של החבורה, והוא עשה שימוש לרעה בכוחו בתקשורת ומעמדו כדובר צה”ל כדי להסית נגד שר הביטחון ברק והאלוף גלנט”.

במודעה, בגינה הוגשה התביעה שפורסמה בשם “אזרחים שאינם מכירים את גלנט אישית ומודאגים מהפוטש בקריה”, נכתב כי “חבורת גבי אשכנזי, אבי בניהו, הרפז ועיתונאי החצר שלהם עומדים לנצח ולסכל את בחירתו הדמוקרטית של גלנט לרמטכ”ל”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ