חשד: חברת אחזקה גנבה חשמל ביותר ממיליון שקלים

אנשי החברה, האחראית לתשלום חשבון החשמל בכ-200 מבנים בדרום, חשודים שזייפו את המונים. חברת החשמל: "לא זכורה לנו גניבת חשמל בסדר גודל כזה"

שירלי סיידלר
כתבת "הארץ" בדרום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר
כתבת "הארץ" בדרום

מנהלי חברת אחזקה בדרום חשודים כי גנבו חשמל בהיקף של למעלה ממיליון שקל מכ-180 מבנים. המשטרה פתחה בחקירת המקרים, שהתרחשו בחודשים האחרונים. צו איסור פרסום הוטל על חלק מפרטי הפרשה.

על פי החשד, חברת האחזקות, הפועלת בערים אשדוד, אשקלון וקרית גת, היתה אחראית על תשלום החשמל המשותף במאות בניינים. זו העסיקה קבלן חשמל חיצוני שפגם במונים, וביצע עבורם חיתוך של בין חצי לשני שליש מקריאת המונה. כך, למעשה, נוצר פער בין הסכום המתוקן לבין התשלום בפועל לחברת החשמל, כשאת הכסף מהפער גרפו לכיסם, על פי החשד, מנהלי החברה.

הפרשה נמצאת תחת חקירה של היחידה המרכזית במשטרת לכיש יחד עם יחידת המודיעין של חברת החשמל, שעוקבת אחר הגניבות מזה כחודשיים. חשיפת המקרה הובילה למקרים נוספים של גניבת חשמל בדרום הארץ. שני חשודים נעצרו, וחשוד נוסף עוכב לחקירה, שנמצאת בראשיתה.

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי "לא זכור לנו מקרה של גניבת חשמל בסדר גודל כזה. חשוב להבהיר כי לא מדובר כאן רק בגניבה כספית בסדר גודל חסר תקדים, אלא גם בסכנה שבדבר. חלק מהגורמים שהתעסקו בלוחות החשמל אינם מיומנים והתעסקות לא נכונה בחשמל עלולה לגרום לא רק להפסקות חשמל אלא לשריפות והתחשמלויות ובכך לסכן את הציבור".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ