עדי ראייה: שוהה בלתי חוקי שנפגע בעת שיפוץ בתל אביב הושלך לרחוב ומת

עדי ראייה סיפרו ל"הארץ" שהפועל הושלך מאתר הבנייה ברחוב בן עטר בעיר; המשטרה לא גבתה עדויות ופרטים מזהים של העדים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פועל בניין פלסטיני, שוהה בלתי חוקי שעסק בעבודות שיפוצים בתל אביב ונפצע אנושות במהלך עבודתו, הושלך לכאורה מאתר הבנייה אל המדרכה הסמוכה - כך טענו עדי ראייה שהיו במקום. מותו נקבע לאחר מכן בבית החולים איכילוב בתל אביב.

עוברי אורח ותושבים ברחוב בן עטר בדרום העיר הבחינו אתמול (שני) בפועל, אחסאן סרור, בן 54 ממחנה הפליטים עסכר ליד שכם, שעבד בישראל ללא אישור עבודה כשהוא מוטל על המדרכה. ארבעה עדי ראייה שונים סיפרו ל"הארץ" כי ראו אדם שזוהה על ידם כקבלן - מגיע לדירה בה מבוצעים השיפוצים ולאחר זמן קצר, כשהבחין בסרור פצוע באורח אנוש, גרר אותו בסיוע שני פועלים נוספים מאתר הבנייה לרחוב, שם השליכו אותו מבלי להגיש לו עזרה. המשטרה מסרה כי "הנושא הועבר לידיעתנו ואם יימצא שהיתה הפקרה נפתח בחקירה". אתמול נגבתה עדות מהקבלן בזירת האירוע, ובשעות הצהריים היום הגיעו שוטרים פעם נוספת לדבר עמו, אולם עד כה לא נגבתה עדות או נלקחו פרטים מאיש מעדי הראייה הרבים. 

חוסאם פרוג'י, תושב קלנסוואה שהיה במקום, סיפר ל”הארץ” כי הפועל שמת ”עובד אצל הקבלן הזה כבר שבוע. אתמול ראיתי אותו עובד עם הפטיש... ראיתי את הקבלן מגיע בריצה עם שני פועלים שלו - הוא לקח את הפועל מהידיים והשניים האחרים לקחו אותו מהרגליים וזרקו אותו למדרכה ממול".

פרוג'י סיפר שניסה לפנות לקבלן. "אמרתי לו: למה אתה זורק אותו כמו כלב? תציל אותו, תעזור לו, אז מה אם הוא תושב שטחים. אבל הוא נעל את הדירה וברח מהמקום. אנחנו הזמנו את האמבולנס שהגיע למקום אחרי 25 דקות". לטענתו, הקבלן טען תחילה שהוא לא מכיר את הפועל, אולם מאוחר יותר שינה את גרסתו וטען שהפועל הגיע רק כדי לתת לו הצעת מחיר.

עובר אורח נוסף שביקש לא להזדהות סיפר שצעק על האדם שזוהה על ידו כקבלן והפועלים בזמן שאלו השליכו את הפועל למדרכה. "אני עובר הרבה באזור, והפועל עבד באותו יום בדירה של הקבלן. ראיתי אותו כמה דקות לפני שמת", טען והוסיף כי כ"שהם גררו אותו צעקתי להם שלא עושים דבר כזה, לא האמנתי שהם ישליכו אותו ויברחו מהמקום, לא האמנתי שזה קורה. קלאודיה לוין, שגרה ברחוב, תיעדה את ההתרחשות במצלמת וידאו, תיארה אותה במלים דומות והוסיפה כי "אנשים שם הציעו להם לתת לו מים והציעו להם טלפון כדי להזמין את מד"א אבל הקבלן נעל את הדירה וביקש מהפועלים שלו לברוח משם".

ניקולאס קסלקלר מרקיז, מדריך קרב מגע, היה הראשון שהגיש עזרה לפועל והחל לבצע בו החייאה. לטענת מרקיז, הפועל היה עוד בחיים אך במצב קשה מאוד. "ניסיתי לעשות לו הנשמה אבל מסביב כולם צעקו שגררו אותו ושהיה פה ניסיון להשליך את האיש מבלי להגיש עזרה. הוא היה עם בגדי עבודה מלוכלכים כמו של פועל בניין. אחרי שניסינו להנשים אותו ולהוציא לו את הנוזלים מהפה הבנו שאנחנו מאבדים אותו ואחר כך כבר הגיעו אנשי מגן דוד אדום", אמר.

ממגן דוד אדום נמסר כי פראמדיקים הגיעו למקום בעקבות פניות על אדם שמוטל ברחוב לא דופק וללא נשימה, לאחר מספר פעולות החייאה חזר הדופק והוא פונה תוך כדי החייאה - אולם כעבור זמן קצר נקבע מותו בבית החולים איכילוב.

בעוד סרור מוטל במקום הגיע לזירת האירוע שוטר המשרת בסביבה. כמה מהנוכחים במקום סיפרו לו את שאירע, אולם לדבריהם הם קיבלו את הרושם כי הוא מתעלם מהם. רק לאחר שכנוע רב, השוטר קרא לאדם שזוהה כקבלן. "אני אמרתי לו שיקרא לקצינים שלו לחקור את זה כי אני לא מתכוון לוותר לו", אומר חוסאם.

מי שזוהה כקבלן מסר בתגובה: "לא נחקרתי, מסרתי עדות במשטרה. סיפרתי בדיוק מה שהיה וזה שאני הייתי שם שעה שלמה יחד עם אדם נוסף ועשינו לו החייאה במשך שעה. אני לא קשור לדירה. היא לא שלי. הכל שטויות".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ