עוד מכה לגפסו: הפרקליטות תגיש נגדו כתב אישום נוסף בשוחד

ראש העיר נצרת עילית יואשם בקבלת שוחד, בנוסף לאישום השוחד התלוי ועומד נגדו. מוקדם יותר היום הדיח בג"ץ את גפסו, אך קבע כי יוכל להתמודד שוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר שהודח מתפקידו על ידי בג"ץ, הודיעה היום (שלישי) פרקליטות המדינה כי בכוונתה להגיש בקרוב כתב אישום נוסף בגין שוחד נגד ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו - וזאת לאחר שלא פנה לתאם מועד לשימוע. מדובר בפרשה במסגרתה קיבל גפסו, לכאורה, שוחד ממנהל שוק "רמלה לוד" בעיר.

ב-18 ביוני הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד גפסו בגין שוחד. לפי כתב האישום, גפסו וחבר מועצה נוסף התנו את המשך העסקת גרושתו של חבר מועצה בחברה הכלכלית של העירייה בכך שייצטרף לקואליציה או יתפטר.

באותו יום הודיע פרקליט המדינה, משה לדור, כי בכוונתו להגיש נגד גפסו כתב אישום נוסף, בכפוף לשימוע, בגין קבלת שוחד בסך כ-300 אלף שקל במזומן בכמה הזדמנויות, ממנהל שוק "רמלה לוד" בעיר, איש עסקים בשם אבישי רביב שמשמש כעד מדינה בפרשה. השוחד ניתן לגפסו, על פי החשד, כדי שיפעל למתן הקלות למפעילי השוק מטעם החברה הכלכלית בעיר. גפסו צפוי להיות מואשם גם בשוחד בחירות משום שלכאורה הבטיח עבודה בעירייה לפעילים במערכת הבחירות לרשויות המקומיות.

גפסו בבית המשפט, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

בהודעת פרקליט המדינה ב-18 ביוני נמסר לגפסו כי באפשרותו לפנות לתיאום מועד לעריכת שימוע, אך הוא לא עשה כן. ב-12 באוגוסט נעשתה פנייה נוספת בה נאמר לגפסו כי אמצע חודש ספטמבר הוא המועד אחרון לתיאום שימוע - אך ראש המשיך בשלו ולא פנה לתאם מועד. גם בכתב האישום שכבר הוגש נגדו לא ניצל גפסו את זכות השימוע שניתנה לו.

ההודעה על הכוונה להגיש כתב אישום נוסף נמסרה אתמול לבג"ץ, שכן לפני כשבועיים הודיע היועץ המשפטי לממשלה, בעניין העתירה נגד המשך כהונתו והתמודדותו של גפסו לראשות העיר בבחירות הקרובות, שכתב האישום הקיים נגדו אינו חמור דיו כדי להצדיק התערבות בחזקת החפות העומדת לו ובזכות להיבחר.

בעמדה שהוגשה לבית המשפט כתבה אז הפרקליטות כי "לעת הזו החלטת המועצה מצויה במתחם הסבירות.. העבירה בגינה הוגש כתב אישום נגד גפסו אכן מגלה חומרה עקב זיקתה לתפקיד הציבורי. אולם, לא מתקיימים בה מאפייני חומרה יתרה נוכח העובדה שהמדובר לכאורה במעשה בודד, והתמורה שניתנה לכאורה אינה בהיקף כזה שהופך את החומרה הקיימת ליתרה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ