בעקבות הפרסום ב"הארץ" |

המשטרה פתחה בחקירת מותו של פועל הבניין בת"א

החוקרים בודקים האם אחסאן אבו סרור הופקר למותו על ידי מעסיקיו לאחר שלקה בלבו - כפי שטוענים עדי ראייה. הקבלן: "עשיתי לו החייאה במשך שעה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בעקבות הפרסום ב”הארץ” החליטה משטרת מחוז תל אביב לפתוח בחקירה בעניין מותו של פועל הבניין הפלסטיני אחסאן סרור, בן 54, ממחנה הפליטים עסכר ליד שכם. החקירה תבדוק האם סרור, שמת שלשום (שני) מדום לב באתר שיפוצים ברחוב בן עטר בתל אביב, הופקר למוות על ידי מעסיקיו.

סרור הובא אתמול למנוחות במחנה הפליטים עסכר בשכם. הוא הותיר אחריו רעיה ושישה ילדים. אחד מבניו, חסאן, סיפר כי ב-20 השנים האחרונות עבד אביו בישראל בעבודות מזדמנות. "הוא היה יוצא לעבודה ושוהה מחוץ לבית כמעט שבועיים, ואז חוזר ליומיים שלושה ויוצא שוב", סיפר הבן.

לדברי חסאן, משום שמדובר באירוע לב המשפחה לא התעקשה על נתיחת הגופה. "לצערינו לא הייתה נתיחה ואחרי ההלוויה אני לא מאמין שעדיין אפשר לעשות משהו", אמר. "אנו כמשפחה נדרוש לקבל את כל האמת, ואם היה מצב שאפשר להציל את אבא אין ספק שזה חמור מאוד ומדובר בפשע של ממש".

למשטרה הגיעו כמה עדי ראייה לאירוע, ולחוקרים ידוע כעת כי סרור מת מדום לב שקיבל בזמן ששהה בתוך המבנה ברחוב בן עטר, וכי הקבלן ולפחות אדם נוסף אחד הוציאו אותו מהאתר למדרכה כשהם אוחזים בידיו וברגליו. לדברי העדים, הקבלן הניח את הפועל על המדרכה ועזב את המקום תוך כדי שהוא מבקש מפועל נוסף לעזוב יחד אתו. לטענתם מספר אנשים צעקו על הקבלן, והעירו לו כי ראו אותו עוזב את סרור במקום.

בשעה 12:32 התקשר למשטרה אחיו של הקבלן, והודיע על “אדם שמוטל על המדרכה, שככל הנראה נפל עליו פיגום או נפגע בתאונת עבודה”. גם במד”א התקבלה שיחה, שלטענת המשטרה נעשתה על ידי אותו אח, בה דווח על אדם שנפגע בראש מאבן שנפלה מהגג, ומוטל כעת ברחוב ללא דופק ונשימה. בשתי השיחות לא צויין כי האירוע התרחש בתוך אתר הבנייה, ולמשטרה לא ברור מתי בדיוק הן בוצעו ביחס לזמן בו לקה סרור בלבו.

בעדות שמסר במשטרה העיד הקבלן כי לא הכיר את סרור, שלטענתו הגיע לאתר כדי לחפש ברזל לצורך מכירתו. עדויותיהם של עדי הראייה, שחלקם מתגוררים ברחוב, סותרות את דברי הקבלן. לטענתם סרור עבד באתר הבנייה כמה ימים. תושבים ברחוב טענו אתמול שגם ביום האירוע עבד סרור באתר, ולדבריהם הם אף ראו אותו מפעיל פטישון ממש עד לרגעיו האחרונים. לטענת חלק מהתושבים הם שמעו את הקבלן צועק על סרור בתוך המבנה.

עדויותיהם של עדי הראייה מעלות שאלות קשות גם לגבי תפקודה של המשטרה באירוע. ממד”א נמסר כי פראמדיקים שהגיעו למקום ביצעו בסרור פעולות החייאה, ואף הצליחו להשיב לו את הדופק - אולם כעבור זמן קצר נקבע מותו בבית החולים איכילוב. האמבולנס הגיע למקום לאחר כ–20 דקות, ורק לאחר מכן הגיע לזירה השוטר הקהילתי רונן שרעבי.

בסרטון שצילמה קלודין לוין, נראה השוטר משוחח עם הקבלן ואחיו במשך כ–20 דקות. מספר אזרחים נראים בסרטון ניגשים אל שרעבי ומנסים להפנות את תשומת לבו לכך שסרור הופקר, אולם הוא מבקש מהם לעזוב את המקום. כאשר נשאל על ידי מפקדיו אודות האירוע ענה שרעבי כי "שאלתי אנשים אם הם ראו שם משהו, שאלתי אם מישהו רוצה לבוא להגיש תלונה ואף אחד לא רצה. אף אחד לא אמר כלום".

בסרטון, בניגוד לדבריו של שרעבי, נראה בבירור כי לפחות אחד מהאנשים ששהו במקום ניסה להסביר לו את שהתרחש - אולם הוא ענה לו: "למה אתה לא אומר לי את זה ליד הקבלן? למה אתה אומר את זה שהוא לא פה?". השוטר לא לקח פרטים מעדי ראייה במקום, לא גבה את עדותם ולא העביר את המידע על האזרחים שפנו אליו לצוות החקירה.

במשטרה החלו לגבות עדויות מאנשים שראו את האירוע, וצוות זיהוי פלילי ממחוז תל אביב הגיע היום לזירה בשנית. הפעם, בניגוד ליום האירוע, נבדק גם אתר השיפוצים - משום שביום האירוע כלל לא נאמר למז"פ ששם התרחש דום הלב.

הקבלן מסר בתגובה: “לא נחקרתי, מסרתי עדות במשטרה. סיפרתי בדיוק מה שהיה וזה שאני הייתי שם שעה שלמה יחד עם אדם נוסף ועשינו לו החייאה במשך שעה. אני לא קשור לדירה. היא לא שלי. הכל שטויות”.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ