100 אלף שקל לכל מתלוננת: כך ניסו להפליל את שר הרווחה מאיר כהן

קבוצת אנשים ביקשה להדיח את כהן מתפקידו הקודם כראש העיר דימונה, באמצעות האשמות שווא של ביצוע מעשים מגונים. "החלטנו להפיל אותו בכל מחיר"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

קבוצת בעלי אינטרס החליטה לפני כמה שנים להביא להדחתו של מאיר כהן מראשות העיר דימונה באמצעות האשמות שווא של ביצוע מעשים מגונים בנשים - כך פורסם בשבוע שעבר ב”ידיעות אחרונות”. הערב (ראשון) שודר בערוץ 10 ראיון עם אחד מחברי הקבוצה שסיפר על האופן בו פעלו.

לדברי המרואיין, הסיבה לקנוניה היתה נקמה בשר הרווחה. “החלטנו להפיל את מאיר כהן בכל מחיר. גם במחיר של לטפול עליו אשמת שווא של הטרדות מיניות וקיום יחסי מין תחת מרות”. לדבריו, ההתארגנות החלה לפני שלוש שנים כאשר לכל חבר היה תפקיד – גיוס הנשים שיעידו, גיוס מידע וגיוס הכסף הדרוש על מנת לשלם לנשים כדי שיעידו.

“גוייס כסף מתאים כדי לשחד נשים שיספרו כי הם הוטרדו מינית על ידי מאיר כהן. האיתור של הנשים בוצע על ידי אותו גורם ואנחנו יודעים שהוא פעל בנושא”. לדבריו, איש עסקים מדימונה הסכים לשלם למעלה ממאה אלף שקל לכל אשה שתעיד נגד כהן.

על פי אותו חשוד, איש עסקים מקומי הסכים לתת מכיסו כמאה ועשרים אלף שקלים לכל אשה שתתלונן וחבר הקבוצה שהיה אחראי על איסוף הנשים איתר כמה שהסכימו להעיד נגדו, למרות שכלל לא הכירו אותו.

“איש לא ידע על הקבוצה”, הוסיף המרואיין. “חמישה מתושבי העיר החליטו בוקר אחד לעשות הכול כדי למנוע ממאיר כהן להיבחר לקדנציה נוספת. ישבנו בבית מסוים בדימונה וגורם מסוים קישר בין כל חברי הקבוצה”.

בהמשך סיפר חבר הקבוצה כי “גוייס כסף מתאים כדי לשחד נשים שיספרו כי הוטרדו מינית על ידי מאיר כהן. האיתור של הנשים נעשה על ידי אותו גורם ואנחנו יודעים שהוא פעל בנושא”.

על פי הפרסום בערוץ 10, חלק מחברי הקבוצה חזרו בהם מהכוונה לטפול על כהן עבירות מיניות, והם החליטו להתוודות בפני אחד ממקורביו. אותו אדם ככל הנראה העביר את המידע למשטרה שפתחה בחקירה. בשבועות האחרונים עצרה המשטרה כמה מהמעורבים בפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ