האם החשודה ברצח ילדיה נחקרה במשטרה והודתה במעשה

לטענת האם היא ביצעה את הרצח משום ש"לא היתה אמא טובה". האירוע התרחש בשבוע שעבר, אך רק אתמול אפשר מצבה של האם לחקור אותה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

קאטרינה בריל, האם החשודה ברצח שני ילדיה בירושלים לפני כעשרה ימים, נחקרה אתמול (שלישי) לראשונה במשטרה, לאחר שמצבה הרפואי אפשר זאת. בחקירה הודתה בריל בביצוע הרצח ואמרה כי עשתה זאת משום "שלא הייתה אמא טובה". החקירה היתה קצרה בשל מצבה הבריאותי של בריל, והיא תתחדש בימים הקרובים. אתמול האריך בית המשפט השלום בירושלים את מעצרה של בריל בשמונה ימים נוספים בדיון שנערך שלא בפניה.

ב-16 בפטמבר, סמוך לשעה 07:00 בבוקר, הגיעו צוותי מד"א ומשטרה לדירה ברחוב עין גדי בירושלים. הם מצאו שם את ילדיה של בריל - איגור בן השבע ומירה בת החמש - כשהם דקורים בכל חלקי גופם וללא רוח חיים. אמם נמצאה לידם כשהיא פצועה באורח קשה מדקירות בפלג גופה העליון, ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם. החשד הוא כי האם, קאטרינה, רצחה את שני הילדים ואז ניסתה להתאבד.

מפקד מרחב מוריה במשטרה, נצ"מ חיים בלומנפלד, אמר בזירת הרצח כי "היתה לנו עדה במקום - אחותה של האם שישנה איתה במהלך הלילה. לדברי האחות, היא שמעה את הצעקות של הילדים וניסתה להיאבק באם, וכשראתה שהיא לא מצליחה נמלטה לשכן והזעיקה אותו למקום".

האם היתה מוכרת לשירותי הרווחה בעיר, וביום הרצח אף תואם ביקור של עובדת סוציאלית בבית - על רקע דיווחים לפיהם חלה הידרדרות במצבה. ברשויות הרווחה התרשמו כי מצוקת האם קשורה לגידול הילדים ולקשיי הקליטה בישראל.

"בהחלט לא חשבנו שזה משהו קיצוני, היא אפילו לא נחשבת אשה במעקב רווחה. הפסיכולוג לא צפה דבר כזה ולא עלו קשיים מהתחום הפסיכיאטרי", סיפרה ל"הארץ" לאחר הרצח בוני גולדברג, מנהלת המינהל לשירותי קהילה ורווחה בעיריית ירושלים. "לא חשבנו שזה משהו מורכב", היא הוסיפה. "התמונה שעלתה היא של אמא שמתמודדת עם גידול של שני ילדים ועם קליטה. בנתונים שהיו לנו אף אחד לא יכול היה לדעת שזה מה שיקרה". 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ