הוצת גן ילדים במושב חלץ בדרום; נבדקת אפשרות שהורים ביקשו לנקום בגננת

כשעתיים לפני כן נשרף בקרית מלאכי רכבה של הגננת. לפני כמה חודשים פרץ סכסוך בין הגננת לשני זוגות הורים, ומכוניתה נפגעה אז פעמיים

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

גן ילדים במושב חלץ הוצת הלילה, כנראה כנקמה בגננת בשל סכסוך שפרץ בינה לשני זוגות הורים של ילדים בגן. נזק כבד נגרם לגן, והילדים הועברו בבוקר למבנה אלטרנטיבי. סמוך לשעה אחת וחצי לפנות בוקר דווח על ההצתה בגן, המצוי במועצה אזורית חוף אשקלון. כשעתיים לפני דיווח זה, כלי רכב פרטי עלה באש בקרית מלאכי והתברר שהוא שייך לגננת.

סגן מפקד מרחב לכיש, סנ"צ גבי דדון, החליט על העברת תיק החקירה לימ"ר במרחב. בתום הערכת מצב אמר כי "מדובר באירועים חמורים שיש בהם להטיל אימה על הגננת כדי להניע אותה מלהמשיך בעבודתה. אנו נעשה את כל שנדרש כדי להביא למעצרם המהיר של החשודים". 

בין הגננת לשני זוגות הורים פרץ לפני כמה חודשים סכסוך, על רקע פדגוגי. ההורים לא הסכימו לשיטות החינוכיות שלה ודרשו מאגף החינוך לפטר אותה ולהביא גננת חדשה. רחל אוחנה, מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית, מספרת כי היו ניסיונות להגיע לפתרון הסכסוך בכמה דרכים, אך הם לא צלחו.

גן הילדים שהוצת במושב חלץ, לפני כשבועייםצילום: אליהו הרשקוביץ

לדבריה, ”מדובר בסכסוך בעניין פדגוגי בלבד. גם אם הורים לא מסכימים עם גננת, יש דרכים לפתור את הדברים. ניסינו לעשות הכל כדי ליישב את הסוגיה. מדובר בגננת מאוד מוערכת, שמקבלת מאתנו את כל הגיבוי. אם זו היתה גננת שלא פועלת כשורה, היינו מטפלים בזה מיד. לא ייתכן שבגלל שני ילדים נוותר על גננת טובה. מדובר באירוע חריג וחמור לכל הדעות”.

אוחנה מציינת כי מתוך 23 ילדים בגן, לילד אחד הוצעה אלטרנטיבה והוא עבר לגן אחר. שאר ההורים מביעים שביעות רצון רבה מהגננת ותומכים בדרכה. בעקבות אירועי הלילה יצאה הגגנת לחופשה כפויה. רק לאחרונה הושקעו כ-150 אלף שקלים בשיפוץ הגן.

רועי סבן, הורה לאחד מילדי הגן, המתגורר במושב, אמר כי “אנחנו מודאגים מזה שהילדים עוד לא התחילו את השגרה השנה. בעקבות המקרה, אני לא חושש לילדים כמו שאני חושש ממה שעתיד לקרות לגננת. זו אשה מדהימה, אנחנו מאוד אוהבים אותה ולא רוצים שתעזוב”. לדבריו, ההורים החתימו בחודש האחרון עצומה התומכת בגננת, אחרי ששמשת רכבה נופצה. לדבריו, היא הגישה אז תלונה במשטרה והדברים לא טופלו.

בחודש אוגוסט נפגעו גלגלי רכבה של הגננת, וקדם לזה ניסיון אחר לפגוע במכונית.

שר החינוך, שי פירון, גינה בחריפות את הצתת גן הילדים. לדבריו, זהו מעשה נפשע המסכן לא רק רכוש אלא בעיקר את ביטחונם וחייהם של הילדים. הוא שוחח עם מפכ"ל המשטרה ואמר לו כי על גורמי אכיפת החוק במדינה לעשות מאמצים עליונים למצות את הדין עם הפושעים. הוא גם שוחח עם הגננת וחיזק אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ