משפט הולילנד |

שולה זקן החלה להעיד: "אולמרט היה מפעל חיי"

ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שעזבה את האולם בזעם בשבוע שעבר, אמרה כי עדותה המפלילה במשטרה היתה "מבולבלת", ורמזה ליחסים רומנטיים עם דכנר

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

בתום עדותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת הולילנד עלתה היום (ראשון) על דוכן העדים ראש לשכתו ועוזרתו הנאמנה לשעבר, שולה זקן, הנאשמת בקבלת שוחד. בפתח עדותה טענה זקן כי עד המדינה המנוח שמואל דכנר שיקר וכי עדותה במשטרה, שבה הודתה בקבלת כספים מדכנר עבורה ועבור אולמרט ושסיבכה את הבוס לשעבר, היתה "מבולבלת".

בעדותה סיפרה זקן על מערכת יחסים קרובה ביותר עם דכנר ואף רמזה באופן בוטה לקשר רומנטי ביניהם. זקן הציגה מיוזמתה תמליל האזנות סתר לשיחותיה, שבהן נשמעים השניים מכנים זה את זו בכינויי חיבה. את אחד הדיאלוגים שהופיע בתמליל היא הגדירה "מריבה קטנה של זוג אוהבים". זקן סיפרה שדכנר הסתיר ממנה את נשותיו, כי "רצה שאני אחשוב שאני האחת והיחידה", והוסיפה כי "הוא ידע מאוד יפה לנגב את דמעותיי ולתת לי מלה טובה ולהגיד לי שהשבוע נלך לעשות יום כיף ולקחת אותי לטייל וללכת למסעדות טובות, היה נעים". היא סיפרה כי מערכת היחסים בין השניים "התפתחה לאט לאט, באיזשהו שלב לא רציתי שיידעו עלינו. זה לא נרשם ביומן". 

זקן אישרה בחקירתה במשטרה כי קיבלה מדכנר כספים לצורך רכישת דירה, אך לא זכרה את הסכומים המדויקים. דכנר רכש עבורה גם ריהוט, ציור ועגילים בשווי 2,700 דולר, וכשבנה נולד קיבלה ממנו צ'ק על סך עשרת אלפים שקל. "אני בחיים לא ביקשתי ממנו שום דבר", העידה, "הוא כל הזמן הציע, אם הייתי מקבלת את כל ההצעות שלו, כתב האישום היה צריך להיות של אני לא יודעת של כמה עמודים... הוא נתן לי את ההרגשה שכל הזמן אני נמצאת במצוקה כספית ורצה לתת לי כסף שבעלי לא יידע ושאני אבזבז על עצמי, שאני אהנה, כי אני אהובתו והוא רוצה את כל הטוב בעולם בשבילי".

לאורך עדותה חזרה זקן וטענה כי דכנר היה שקרן, וסיפרה שניסתה לצוד את עיניו בעדותו וביקשה להתעמת איתו במשטרה: "רציתי שיסתכל לי בעיניים, שאני אוכל להבין למה הוא עושה את זה, למה הוא משקר".

כמה מהעדים בפרשה כבר התייחסו באופן ישיר או עקיף למערכת היחסים הקרובה בין זקן ודכנר: אביגדור קלנר, שהיה אחד מבעליו של פרויקט הולילנד, העיד שדכנר "בפירוש אמר לי שהייתה להם מערכת יחסים רומנטית". נהגו של דכנר, עופר לוי, העיד על פגישה בין השניים בחדר במלון בירושלים שארכה שלוש שעות. בשבוע שעבר, כשנשאל אולמרט אם התקיימה בין דכנר לזקן מערכת יחסים מושחתת, השיב ש"ניתן להסביר את הקשר גם באפיק אחר". 

לבית המשפט הגיעה זקן עם חברתה הטובה, שני בניה, הרב המקובל דוד יעקובי גריה המלווה אותה ואחיה יורם קארשי, שהורשע במתן שוחד בפרשת רשות המסים. בעלה משה לא התלווה אליה, אך שמו עלה בעדותה: דכנר סיפר שזקן ביקשה ממנו לסדר לבעלה עבודה. זקן הכחישה את הדברים: "אהוד אולמרט עזר לבעלי בעבודה, אני אלך לאדון דכנר כשיש לי אבא שני פה?"

זקן שיבחה בעדותה את ראש הממשלה לשעבר, שהאזין בקשב רב לדבריה, והגדירה אותו "מפעל חיי". לדבריה, "האמנתי באמונה שלמה שאני נמצאת עם מנהיג אמיתי שמדינת ישראל צריכה אדם כמוהו". את תפקידה תיארה כ"יועצת בכירה", שניהלה את סדר יומו של אולמרט ועסקה גם בגיוס תרומות. היא העידה כי היתה "אשת הקשר של אהוד כלפי חוץ", "האשה שישבה בחוץ וראתה הכל", והוסיפה: "היתה לי זכות גדולה לשרת אדם גדול כזה... אם על זה אני מקבלת עונש, אני מקבלת את העונש הזה באהבה גדולה". 

זקן ביקרה בחריפות את המשטרה, שעצרה אותה ב-2010 עם ירידתה מטיסה בת 18 שעות, ואמרה ש"מאסה בה". לדבריה, "עברתי חקירות משפילות. אמרו לי שהאיש שאני מלווה שנים משתין עלי בקשת, מוכר אותי... מה שאני עברתי אף אחד לא עבר". על תנאי המעצר סיפרה תוך בכי: "תא המעצר היה מטונף, כולו היה מרוח בקיא. אני מבינה שמישהו שחשוד במשהו צריך לקבל עונש, הוא בוודאי לא צריך לקבל סוויטה עם מקלחת, אבל אני חושבת שבן-אדם צריך לקבל את המינימום כדי לשמור על צלם אנוש".

זקן הביעה חרטה על שיתוף הפעולה שלה בחקירתה במשטרה: "יכולתי להגיד שאני עייפה, אבל לא חשבתי שיש לי מה להסתיר. כל פעם שחזרתי מחקירה הייתי עוברת חיפוש, ואחריו הייתי חייבת להיפגש עם הפסיכיאטר של בית הסוהר, שרק מהדיבורים שלו חשבתי להתאבד". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ