המשטרה ממליצה להעמיד לדין את עמנואל רוזן על הטרדה מינית

חקירת העיתונאי נפתחה באפריל בעקבות חשיפת הפרשה ב"הארץ". כעת הודיעה המשטרה כי עם סיום החקירה נמצאה תשתית ראייתית

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את העיתונאי עמנואל רוזן על עבירות של הטרדה מינית. היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 סיימה לאחרונה את החקירה וקבעה כי נמצאה תשתית ראייתית לכך שרוזן הטריד מינית. היא העבירה את התיק לטיפול פרקליטות מחוז המרכז. 

ביולי האחרון נחקר רוזן באזהרה, בחשד לביצוע שורה של מעשים מגונים והטרדות מיניות. חוקרי להב 433 עימתו אותו עם טענותיהן של נשים רבות שהעידו במשטרה כי הותקפו על ידי מגיש הטלוויזיה הוותיק. רוזן עצמו הודה למשטרה בתום חקירתו והביע תקווה כי הפרשה תסתיים במהרה. הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

לאחר צאתו מהחקירה, שנמשכה כתשע שעות, רוזן הבטיח לעשות "כל מה שצריך כדי לסייע לחוקרים לסיים את תהליך החקירה באופן מהיר ככל האפשר כדי שאוכל לחזור תוך זמן קצר מאוד למסלול החיים הרגיל שלי". רוזן הוסיף כי "אני שמח מאוד שהגעתי לכאן היום. זהו המקום שמה שקובע בו זו האמת ולא הרכילות. העובדות ולא ההכפשה. המציאות ולא השמועות", אמר רוזן והוסיף "עברתי חקירה עניינית והוגנת".

הפרשה נחשפה ב"הארץ" באפריל האחרון, לאחר שיותר מעשר נשים סיפרו כי הפרשן והמגיש הבכיר חיזר אחריהן באובססיביות, תוך שהבטיח לכאורה לחלקן סיוע בקריירה. הן לא התלוננו במשטרה, אולם עיתונאים בכירים אישרו כי היו עדים לדברים. עמיתו לשעבר, גדי סוקניק, אמר לאחר חשיפת הפרשה כי "זה רק קצה הקרחון".

רוזן בצאתו מהחקירה, ביולי האחרוןצילום: מוטי מילרוד

בעקבות הפרסום הודיעו חברת החדשות של ערוץ 10, הטלוויזיה החינוכית ותחנת הרדיו 103 רדיו ללא הפסקה, על יציאתו לאלתר של רוזן לחופשה. בתחילת מאי החליטה המשטרה לפתוח בחקירה נגד רוזן, בחשד לעבירות על פי חוק למניעת הטרדה מינית. באגף החקירות והמודיעין במשטרה החלו תחילה בבדיקת הפרשה ובהמשך החליטו להפוך אותה לחקירה, 

בתחילת יוני העריך גורם בכיר במשטרה כי כתב אישום יוגש בעתיד הקרוב נגד רוזן בגין הטרדות מיניות, אך לדבריו נראה שהוא לא יכלול אישום באונס. 

מרבית המתלוננות עבדו עם רוזן בכלי תקשורת שונים ואחרות היו בקשר מקצועי אתו במסגרת העבודה. מממצאי החקירה עולה לכאורה שרוזן נהג להטריד מינית את הנשים בצורה אובססיבית. במשטרה טענו שכמות המקרים שהתקבלו במשרדי החקירות לא גבוהה כפי שתיארו בתחילת הפרשה אולם מדובר במספר רב של עדויות.

צוות החקירה בלהב 433 לא הצליח להגיע בכל החקירה לנקודה בה יוכל להגיש כתב אישום בגין אונס. חלק מהמקרים שהוזכרו בכלי התקשורת, שלכאורה היו יכולים לקשור את רוזן לאונס או לניסיון אונס, התרחשו לפני מספר שנים וליחידה החוקרת לא הגיעו תלונות על אונס.

עורכי הדין של עמנואל רוזן, עו"ד ירון לונדון ועו"ד ליאור אפשטיין מסרו בתגובה: "השאלה העומדת לדיון היא אם ועד כמה קיימת תשתית בעבירת הטרדה מינית, אשר מבוססת על השאלה המשפטית- האם היו או לא היו יחסי מרות. עלינו לזכור, איפה אנו נמצאים, מההאשמות הראשונות והחמורות שהועלו באמצעי התקשורת השונים, והתבדו עם הזמן וגם כעת בתיק אין שום תלונה. בתום המהומה בתיק זה, ובטרם החלטת הפרקליטות, יוכח שטענת ההגנה מהיום הראשון היא הנכונה: חיזור- כן , עבירות מין- לא היה ולא נברא. מדובר בעולמות של חיזור וזה לא עניינה של המשטרה או התקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ