ההכרעה במשפטו של אביגדור ליברמן תימסר ב-6 בנובמבר

במקרה שליברמן יזוכה, בכוונת היועמ"ש וינשטיין לערער. אם יורשע ידרשו בפרקליטות לקבוע כי במעשיו היה קלון, מה שירחיקו מהפוליטיקה למספר שנים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הכרעת הדין במשפטו של שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן תימסר ב-6 בנובמבר. כך הודיע היום (ראשון) הרכב השופטים חגית מאק קלמנוביץ, יצחק שמעוני ואיתן קורנהאוזר מבית משפט השלום בירושלים.

ליברמן מואשם במרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת השגריר בבלרוס זאב בן אריה. על פי כתב האישום, ליברמן פעל לקידומו של בן אריה לתפקיד יועץ שר החוץ במטה המדיני ובהמשך לתפקיד השגריר בלטביה, וזאת על אף שידע כי השגריר ביצע עבירה פלילית, כאשר העביר לו מידע שהגיע אליו במסגרת תפקידו, ועסק בחיקור דין סודי נגד ליברמן.

ליברמן טוען להגנתו כי כלל לא היה מדובר בקידום וכי לא ייחס כל חשיבות למפגש בחדר המלון עם בן אריה. לטענת הפרקליטות עמדת ליברמן אינה סבירה, ביחחוד משום שהאחרון אמר לפאינה קירשנבאום מיד אחרי הפגישה עם השגריר כי "האידיוט הזה יסבך את כולנו". סנגוריו של ליברמן אף טענו גם אם נפל פגם במעשיו, הוא לא עבר עבירה פלילית.

ליברמן בבית המשפט, בחודש מאי האחרוןצילום: אמיל סלמן

קו הגנה המרכזי של ליברמן היה ערעור אמינותו של דני אילון, סגנו לשעבר ששימש כיו"ר ועדת המינויים במשרד החוץ, שהעיד כי ליברמן ביקש ממנו למנות את בן אריה לשגריר בלטביה.

בדיון האחרון הציעו השופטים כי הצדדים יסכימו ביניהם לגבי השאלה האם עדותו של אילון רלוונטית, וזאת לאחר שהפרקליטות שבה וטענה בסיכומיה כי העדות היא "למעלה מן הצורך". בדיון רמזה ראש ההרכב, השופטת מאק קלמנוביץ שהשופטים מעדיפים להימנע מלהכריע בשאלת המהימנות של סגן השר לשעבר.

הפרקליטות הציעה שלא תבקש לקבוע ממצאים על בסיס עדותו של אילון, בתנאי שהסנגורים יודו כי ליברמן השמיע מילה טובה על בן אריה בישיבת ההכנה לפני כינוסה של ועדת המינויים, כשהציגו בפניו את שמות המועמדים. בסופו של דבר הצדדים לא הגיעו להסכמה.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הפגין בפני אנשי הפרקליטות את ביטחונו כי כתב האישום נגד ליברמן יסתיים בהרשעה, שתכתים את שר החוץ בקלון. בכוונת וינשטיין להגיש ערעור במקרה ששר החוץ לשעבר יזוכה. אם יורשע, תדרוש הפרקליטות מבית המשפט לקבוע כי במעשיו יש קלון, מה שעשוי להרחיקו מהפוליטיקה למספר שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ