פרשת הבר נוער: שמו של אחיו של הנאשם ברצח הותר לפרסום

הצו הוסר לבקשת של בנימין פליסיאן, מאחר שהוא מנסה לנקות את שמו של חגי - אחיו הנאשם ברצח. הוא מכחיש כי שאול גנון תקף אותו מינית

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית משפט השלום בתל אביב התיר לפרסום את שמו של בנימין פליסיאן, אחיו של הנאשם ברצח במועדון הבר נוער בתל אביב, חגי פליסיאן. על פי כתב האישום, מנהל הבר נוער שאול גנון תקף מינית את בנימין פליסיאן שהיה באותה עת קטין, כנקמה על כך יצא פליסיאן לבר נוער בכוונה לפגוע בגנון.

לבקשת פליסיאן (כיום בן 19) וערוץ 10, הוסר היום (שלישי) צו איסור הפרסום על שמו, על אף שלכאורה מדובר בקורבן לתקיפה מינית. בנימין פליסיאן מכחיש כי גונן פגע בו וטוען לחפותו של אחיו חגי. סנגוריו של פליסיאן מבקשים גם לחשוף את זהותו של עד המדינה בפרשה. במהלך חקירת המשטרה נחתם הסכם עד תביעה עם שאול גנון לפיו הוא יעיד כי היה בקשר מיני עם הקטין ולא הוגש נגדו כתב אישום. 

פליסיאן אמר לערוץ 10: "אני במצב קשה, מעצם העובדה שאחי בבית סוהר, מבוקש על תיק של רצח, כשאני יודע בוודאות שהוא חף מפשע", אומר בנימין לחדשות 10. "בחיים לא אתבייש, כי אין לי ממה להתבייש. לכן רציתי שיפרסמו את השם שלי, כי זה בחיים לא היה. זה לא נתפס אצלי בשכל עד היום".

בנימין פליסיאן בבית המשפט, ביוני האחרוןצילום: תומר אפלבאום

נגד בנימין פליסיאן הוגש באוגוסט האחרון כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירה של נסיון שידול לעיסקה אחרת בנשק כנגזרת מפרשת הבר נוער. על פי כתב האישום, ניסה פליסיאן לשדל את עד המדינה לספק לו אקדח כדי לפגוע באדם שעמד מאחורי הצתת רכבו.

באותו חודש הוגש נגד חגי פליסיאן כתב אישום בגין רצח ליז טרובישי וניר כץ, ועוד 10 ניסיונות רצח של צעירים וצעירות שהיו בבר-נוער בליל הרצח. על פי כתב האישום, פליסיאן, בן 23 מבני ברק, ביצע את הרצח ממניעי נקמה ועוינות.

כתב האישום מגולל את פרטי הרצח שאירע ב-1 באוגוסט 2009. לפי הפרטים, פליסיאן הגיע אל הבר-נוער סמוך לשעה 22:30 כשהוא מצויד באקדח, לבוש בבגדים כהים ורעול פנים. הוא נכנס לחדר המרכזי במועדון וירה בנוכחים במקום, ולאחר מכן נכנס לחדרי המועדון הצדדיים וירה לעבר קורבנות נוספים, וזאת לפי כתב האישום, במטרה לרצוח אותם. פליסיאן עזב את המקום רק כשאזלה לו התחמושת

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ