שולה זקן אושפזה בבית חולים, ולא תיחקר מחר ע"י התביעה

ראש הלשכה של רה"מ לשעבר אולמרט, שהיתה נסערת בדיון אתמול, היתה אמורה להמשיך בעדותה במשפט הולילנד. הדיונים יתחדשו ביום ראשון

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים44
רויטל חובל
רויטל חובל

שולה זקן, ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אושפזה הערב (רביעי) בבית חולים ועדותה מחר במשפט הולילנד תידחה.

סנגוריה של זקן, עורכי הדין עפר ברטל ודב גלעד כהן מסרו כי "גברת זקן חשה שלא בטוב ועל כן נבדקה על ידי מומחים שהמליצו על מנוחה בת מספר ימים. כבוד השופט רוזן נאות לבטל את הדיון הקבוע למחר. עדותה תימשך ביום א'". כפי הנראה, אם זקן לא תבריא עד אז, ביום ראשון יחל בעדותו הנאשם הבא על פי סדר הנאשמים, אלי שמחיוף, לשעבר סגן ראש העיר ירושלים, המתמודד למועצת העיר בבחירות הקרובות.

עדותה של זקן הופסקה אתמול לאחר שהיתה נסערת. לאורך כל עדותה זקן היתה לחוצה מאוד והתקשתה להסביר את עצמה. כשסנגוריה עפר ברטל ודב גלעד כהן הגיעו לסוגיה הרגישה שבה קיבלה ב-2004 חמש המחאות מעד המדינה שמואל דכנר בסך של 20 אלף שקל כל אחת, ענתה תשובות מבולבלות. הפרקליטות טוענת שהכסף ניתן לה עבור סיוע בפרויקט של חברת הזרע. ההמחאות הופקדו בחשבונות הבנק שלה, של שני בניה ושל אחותה. זקן פרצה בבכי וחזרה על כך שקשה לה להעיד, שדכנר הרס את חייה ושהמשטרה פשטה בברוטלית על בית אחותה, וכתוצאה מכך הן אינן מדברות.

עדותה של זקן עדיין היתה במסגרת חקירה ראשית, שבה היא נשאלת שאלות שהוכנו מראש על ידי סנגורה. מחר, היתה צפויה להיפתח החקירה הנגדית על ידי התובע יהונתן תדמור, וכשביקשה להפסיק את עדותה השופט רוזן אמר לה כי "החקירה הנגדית לא תהיה יותר קלה".

שולה זקן בבית המשפט, בתחילת השבועצילום: מוטי מילרוד

בנוסף, בעדותה אתמול השופט רוזן הקשה עליה בשאלות והטיח בה שגרסאותיה אינן מתקבלות על הדעת. כך למשל, הטיח בה השופט ש"דכנר לא ישקיע את המאות אלפים האלה עבור החיבוק והנשיקה". זאת, בתשובה לקו ההגנה שהציגה לפיו השניים ניהלו מערכת יחסים רומנטית, וכי הכספים והמתנות שקיבלה מדכנר לא היו שוחד, שכן לא היה באפשרותה ויכולתה לעזור לו במסגרת תפקידה, אותו ניסתה לגמד.

הדרמה התחוללה כאשר השופט רוזן העיר לזקן שתשיב לעניין ולא תיכנס לסיפורי רקע והעוול שגרמה לה הפרשה ועל הקושי להעיד. "האם זו אותה גברת שמילאה את אחדה התפקידים הבכירים בשירות הציבורי או שהשירות הציבורי הוא לא מה שאנחנו חושבים”, אמר רוזן. “תתעשתי, תעני על השאלות בכנות, ביושר וכפי שאת יודעת".

זקן, מצדה, בחרה לשנות גרסה וטענה כי 100 אלף השקלים שקיבלה מדכנר שימשו אותה בלבד. קודם לכן בעדותה במשפט וגם במשטרה, אמרה זקן כי 60 אלף שקלים מתוך ה-100 הועברו לעורך הדין אורי מסר, כדי לכסות גרעונות ממערכות בחירות קודמות של אהוד אולמרט. לדבריה, "לקחתי את כל הכסף לעצמי, מה השאלה הבאה? אני רוצה להגיד שאני לקחתי את ה-100 אלף שקל אליי, הפקדתי חלק בחשבון שלי, חלק בחשבון של אחותי, משכתי את הכסף, בזבזתי אותו, נהניתי, נקודה. יכול להיות שהוא חשב שאני נותנת את זה לאהוד אולמרט, אני לקחתי את זה לעצמי, זהו".

הסנגור הפציר בה להשיב לעניין ואז חזרה בה מהדברים לחלוטין ואמרה: "אני חושבת שאני יותר חזקה מאנשים אחרים, ולמרות מה שייעצת לי במשרד אני לא יודעת אם אני יכולה להגיד את זה אז אני אשאר עם ה-100 אלף שלי". הפרשנויות למשפט זה רבות. אחת מהן היא כי זקן מתקשה לדבוק בגרסה שמסבכת את אולמרט, ולפיה העבירה את הכספים מדכנר לאורי מסר עבור ראש הממשלה לשעבר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ