האישום נגד האם שרצחה ילדיה: שיספה את גרונותיהם אחרי שניסתה להתאבד

מכתב האישום נגד קרינה בריל, שחשודה ברצח בנה איגור בן ה-8 ובתה מירה בת ה-6, עולה השתלשלות האירועים המזעזעת בחודש שעבר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום נגד קרינה בריל, האם החשודה ברצח שני ילדיה בחודש שעבר. מכתב האישום עולה כי בריל עלתה לארץ עם ילדיה, איגור בן 8 ומירה בת 6, לפני כחצי שנה. "לאורך התקופה חוותה הנאשמת קשיים רבים, לרבות קשיים הקשורים בקליטה, בהסתגלות לחיים בישראל", נכתב בכתב האישום.

על פי כתב האישום, האם תקפה לפני כשלושה חודשים את בנה איגור ופצעה אותו. המדריכה של איגור באולפן שוחחה עם האם בעקבות המקרה והפנתה אותה לגורמי הרווחה.

במהלך ראש השנה ניסתה בריל להתאבד על ידי חיתוך הצוואר שלה. כמה ימים לאחר מכן הראתה בריל את סימני החיתוך לחברה שלה וביקשה את עזרתה. החברה פנתה לשירותי הרווחה ודיווחה על ניסיון ההתאבדות. בריל זעמה על הדיווח לשירותי הרווחה וחששה שהם ייקחו את ילדיה. בעקבות הפניה יצרה נציגת לשכת הרווחה קשר עם בריל וקבעה איתה פגישה למחרת בבוקר בשעה 9.

אנשי זק"א מפנים את גופות הילדים מהדירה בירושלים, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

באותו ערב הגיעה לבית המשפחה אחותה של בריל, נדיה לויט, והחליטה להישאר ללון בבית לאחר שהבחינה במצבה הנפשי הקשה של האם. לויט ישנה בחדרה של בריל. ב-7 בבוקר יצאה בריל מהחדר ואז, כך על פי כתב האישום, גמלה בליבה ההחלטה לרצוח את ילדיה ולהתאבד.

"הנאשמת לקחה ממטבח ביתה סכין גדולה, חתכה את ורידי ידיה ופנתה לעבר חדר הילדים בו ישנו המנוחים במיטת קומתיים", נכתב בכתב האישום. לפי האישום, היא שיספה את גרונה של בתה, למרות תחנוניה של הילדה. הילדה נפצעה, אך לא מתה בשלב זה. אז פנתה לרצוח את בנה, שגם את גרונו שיספה. לשמע הצעקות הגיעה לויט לחדר הילדים וניסתה למנוע מבריל להמשיך במעשיה. אך בריל הצליחה להבריח את האחות מהבית ולנעול את הדלת. רק לאחר מכן היא התפנתה להרוג את בתה. שני הילדים מתו מאיבוד דם ובריל עצמה קרסה בדירה זמן קצר לאחר מכן. היא פונתה לקבלת טיפול בבית החולים הדסה עין כרם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ