בית המשפט שחרר ממעצר אשה שהציתה את מכוניתו של בן זוגה בגלל התעללות

האשה סיפרה כי בן זוגה פגע בה פיזית ונפשית במשך שנים ולכן הציתה את רכבו. בימ"ש השלום בקרית שמונה קיבל את גרסתה ושחרר אותה למעצר בית

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

בית משפט השלום בקרית שמונה שחרר ממעצר אשה שהציתה את מכוניתו של בן זוגה, כי טענה בחקירתה שפעלה כך לאחר שנים בהן סבלה ממסכת התעללות קשה מצד הגבר. האשה, תושבת הצפון בשנות ה-40 לחייה, נעצרה על ידי המשטרה לפני ארבעה ימים, זמן קצר לאחר שהציתה את המכונית. למכונית נגרם נזק כבד והאשה הודתה במעשה.

יום לאחר המעצר פנתה המשטרה לבית משפט השלום בקרית שמונה, בבקשה כי זה יורה להאריך את מעצר החשודה בחמישה ימים נוספים. עורכת הדין לירון מלכה, שייצגה את האשה מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה בדיון כי בפגישתה עם העצורה היא נחשפה לרקע שקדם לביצוע המעשה וכלל שנים של התעללות פיזית ונפשית. לדברי מלכה, "מדובר בהצתה מתוך זעקה".

הצתת רכב נחשבת עבירה חמורה, אולם לדברי שופט בית משפט השלום בקרית שמונה, סאאב דבור, "אל לו לבית המשפט לדלג על אפשרות של שחרור העצורה, אף עת מדובר במסכת ראייתית מוצקה ועילת מעצר איתנה". בית המשפט התחשב בכך שלחשודה אין כל עבר פלילי וכי אין חשש כי תשבש את החקירה, במיוחד על רקע תוכן הודאתה במשטרה.

השופט סאאב דבורצילום: אתר בתי המשפט

עוד קבע בית המשפט כי שחרורה למעצר בית במקום מרוחק ממקום מגוריו של בן זוגה "יביא לאיזון המסוכנות הנשקפת מן החשודה". השופט ציין כי "עניין לנו בחשודה המשוללת כל עבר פלילי אשר על פי גרסתה עברה מסכת התעללות נפשית וגופנית".

לדברי מלכה, "למרות שמדובר בעבירה חמורה, השופט החליט על חלופת מעצר, זאת לאחר שהתרשם מהגירסה המפורטת ששטחה האשה בפני חוקרי המשטרה ובשל הנסיבות הקשות שקדמו למעשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ