הפרקליטות החליטה לסגור את התיקים נגד ראש העיר פתח תקווה לשעבר

תיק השוחד נגד יצחק אוחיון נסגר בשל מצבו הבריאותי, ובהמשך נסגר התיק גם נגד סגנו. התיק השני, בעניין מינויים פוליטיים, נסגר מחוסר ראיות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הודיעה היום כי החליטה לסגור את שני התיקים נגד יצחק אוחיון, לשעבר ראש עיריית פתח תקווה, וסגנו אוריאל בוסו. התיק הראשון נוהל בפרקליטות מחוז מרכז, ובמסגרתו נחשד אוחיון בשמונה מינויים פוליטיים ובשוחד בחירות. הוא נסגר על פי החלטת פרקליט המדינה מחוסר ראיות. התיק השני נוהל בפרקליטות מחוז תל אביב ובו נחשד אוחיון בקבלת שוחד מקבלנים שביקשו לבנות בעיר. הוא נסגר בשל מצבו הרפואי של אוחיון, שפרש בדצמבר האחרון מתפקידו בשל מחלה קשה.

במסגרת הליכי השימוע בתיק השוחד טענה סנגוריתו של אוחיון, עו"ד רחל תורן, כי בשל מצבו הבריאותי אין ביכולתו לנהל את ההליך. לטענת הפרקליטות, טענה זו נבדקה ביסודיות באמצעים שונים, לרבות בדיקת מומחה מטעם הפרקליטות אשר חוות דעתו תמכה בטענה - ולכן הוחלט לסגור את התיק.

ראש העיר לשעבר אוחיון, 2011. פרש לפני כשנה בשל מחלה קשהצילום: עופר וקנין

לאחר שהתקבלה ההחלטה בעניין אוחיון, נבחן שוב חומר הראיות בעניינו של סגנו, בוסו, והוחלט על ידי המשנה לפרקליט המדינה (פלילי), אלי אברבנאל, כי אין די ראיות כדי להוכיח את אשמתו מעל לכל ספק סביר, כך שגם תיקו נסגר. מלבד אוחיון ובוסו ישנם בתיק השוחד שלושה חשודים נוספים, שהחלטה בעניינם טרם התקבלה.

את מקומו של אוחיון, שכאמור פרש מתפקיד ראש העיר לפני כשנה, לא החליף סגנו וממלא מקומו, אוריאל בוסו - אלא מי שהיה עד לאחרונה חבר אופוזיציה, אורי אהד. אהד, שמתמודד בימים אלו בבחירות המקומיות בעיר, הוא בנה של שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, נגה אהד. בפברואר האחרון, לאחר 15 שנות כהונה, החליטה עיריית פתח תקווה פה אחד להעניק לאוחיון תואר אזרח כבוד - חרף החשדות הפליליים נגדו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ