אלי אשכנזי
אלי אשכנזי

שמעון גפסו, ראש העיר הנבחר של נצרת עילית, פנה היום (חמישי) לבג"ץ, באמצעות עו"ד פנינת ינאי, בבקשה כי ידון שוב בהדחתו מתפקידו וכן בהדחתם של יצחק רוכברגר, ראש  העיר רמת השרון ושלמה לחיאני, ראש העיר בת ים.

טרם הבחירות המקומיות, הורה בית המשפט העליון להעביר את השלושה מתפקידם, בשל כתבי אישום חמורים שהוגשו נגדם. השלושה נבחרו שוב בבחירות שנערכו לפני שבוע וחצי, ויכנסו לתפקיד ב-13 בנובמבר.

גפסו מבסס את פנייתו לבית המשפט על דעת המיעוט של נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, אשר סבר כי יש להמתין לפסק דינו של הבוחר, "ואכן הבוחר אמר את דברו בצורה ברורה", אמרה ינאי. עוד מבקש גפסו להתחשב בעמדה שהציג שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, אשר צידד בעמדתו של גרוניס וטען כי בג"ץ לא צריך להתערב בסוגיה ועליו להשאיר את הכרעה בידי הבוחר. רוכברגר השעה את עצמו מהתפקיד, עד לסיום המשפט נגדו.

שמעון גפסו ויו"ר ועדת הפנים, ח"כ מירי רגבצילום: אורן נחשון

אתמול כינסה יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב (ליכוד), את הוועדה כדי לקיים דיון בתלונות גפסו, שהוא מקורבה, נגד היועצת המשפטית של העירייה, שהיתה שותפה לחשיפת החשדות לשחיתות נגדו. חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה האשימו את רגב ברתימת הוועדה לצורך "חיסולי חשבונות" פוליטיים עבור מקורבה.

במקביל מתברר כי התנועה לאיכות השלטון פנתה לבית המשפט העליון, כבר יום לאחר הבחירות המקומיות, בבקשה כי יוצא צו ביניים שיאסור על גפסו, רוכברגר ולחיאני, לנהל משא ומתן קואליציוני ולהגיע להסכמים עם רשימות שנבחרו למועצות הערים.

עם זאת, השבוע פורסם "בהארץ" כי גפסו כבר סיים את הקמת הקואליציה ובין חבריה גם שני חברי מועצה אשר נכללים ברשימת עדי התביעה במשפט השוחד נגדו. לעתירת התנועה לאיכות השלטון צורפה הודעת עדכון ובה גם הכתבה ב"הארץ" ותמונת טקס חתימת ההסכם הקואליציוני. לטענת התנועה לאיכות השלטון בחתימת הסכמים כאלה יש משום "קביעת עובדות בשטח" וביצור כהונתם של השלושה כראשי ערים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ