הוארך מעצרם של הרב יורם אברג'ל ושלום דומרני

השניים חשודים בסחיטה באיומים של הרב איפרגן ("הרנטגן") על רקע הבחירות המוניציפליות שנערכו בנתיבות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי, האריך היום (ראשון) את מעצרם של הרב יורם אברג'ל ומי שמוגדר על ידי המשטרה כראש ארגון פשיעה שלום דומרני, בחשד לסחיטה באיומים של הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן").

בין הרב אברג'ל והרב איפרגן קיים סכסוך ממושך, אשר הסלים לקראת הבחירות המוניציפליות. כל אחד משני הרבנים המתגוררים בעיר נתיבות מחזיק חצר וקהילת מאמינים גדולה שנוטה להצביע לפי הנחייתו. בבחירות האחרונות שהתקיימו ב–22 באוקטובר, הצביעו אנשיו של הרב איפרגן למועמד אייל מסיקה בעוד חסידי אברג'ל תמכו ביחיאל זוהר, ראש העיר המכהן.

המשטרה, שביצעה חקירה סמויה במשך השבועות שקדמו לבחירות, סבורה כי הרב אברג'ל ניצל את קשריו עם שלום דומרני וארגונו על מנת לבצע סחיטה באיומים במטרה להטות את תוצאות הבחירות בעיר. היום קיבלו השוטרים מידע על כך שאברג'ל מתעתד לטוס לסין והמתינו לו בנמל התעופה, שם עצרו אותו לפני העלייה למטוס והובילו אותו לחקירה.

דומרני בבבית המשפט צילום: מוטי מילרוד

שלום דומרני, שנעצר ונחקר אף הוא, שמר על זכות השתיקה במהלך החקירה אך בבית המשפט ביקש את זכות הדיבור ואמר: "הרבנית ברוריה (ברוריה זבולוני, אחותו של איפרגן. י"ק) התקשרה לטלפון של אשתי ואמרה שיש כל מיני אנשים שאומרים שאנחנו רוצים לפגוע ברב. אמרתי לה שאנחנו אנשים מאמינים באלוהים ולא עושים רע חלילה לאיש כזה. הרב התקשר, לא זיהיתי את המספר, חזרתי אליו והוא בירך אותי ואת אשתי ואת הילדים. הוא אמר 'בוא אליי', אמרתי 'מחר אנחנו בשדרות וניכנס אליך".

    לטענת המשטרה, החלק המשמעותי בסחיטה התבצע ביום הבחירות עצמו. לדומרני מיוחסות עבירות של פגיעה במתקן "בזק" במזיד, הפרעה לבחירות, שיבוש מהלכי משפט וסחיטה באיומים. כאשר ניסה סנגורו של דומרני, משה שרמן, להקשות על נציג המשטרה ולשאול האם דומרני היה בקלפיות ביום הבחירות קם דומרני ואמר "הייתי בישיבה של הרב יורם (אברג'ל י"ק). לא ראיתי את הרב אלא חסיד שלו. משם נסענו לרב איפרגן, חזרנו שוב לישיבה של הרב אברג'ל ונסענו הביתה".

    בידי המשטרה יש הקלטה בה נשמע דומרני אומר לרבנית ברוריה זבולוני כי "לא צריך ללכת למשטרה, כדי שלא יראו את הריב בין חצרות הרבנים". בנוסף המשטרה מחזיקה גם בתוכן השיחה שהתקיימה ביום הבחירות בין דומרני לרב איפרגן, בה נכחה גם בת הרב והעוזרת. סנגורו של דומרני ביקש לדעת אם העוזרת שנכחה בעת שיחת הטלפון היא למעשה שוטרת אשר הקליטה את תוכנה. לקראת סיום הדיון הודיע דומרני שהוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף כדי להוכיח את חפותו, אולם השופט מזרחי לא קיבל את טענות סנגורו וקבע כי "קיים חשד סביר כי החשוד סחט באיומים אנשים אחרים, על רקע הבחירות בעיר נתיבות (...). לאור הטיעונים שהועלו במהלך הדיון, אבקש להבהיר כי התרשמתי שהמעצר אינו בבחינת 'גלולת הרגעה' לציבור ולתקשורת (...) אלא מדובר בחקירה עצמאית, נפרדת ומגובה בראיות". בדבריו אלה התייחס השופט מזרחי לטענות באי כוח הצדדים, לפיהן מדובר במעצרים שנועדו רק לספק את רצון הציבור לאור גל הפשיעה האחרון.

    תגיות:

    תגובות

    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ