אלפים הפגינו בלוד ובנתיבות במחאה על הארכת מעצר הרב אברג'ל

הרב נעצר בשבוע שעבר בחשד שאנשיו ניסו לסחוט את הרב איפרגן, שפעל לטובת המועמד המתחרה לראשות העיר. היום החליט המחוזי להשאירו במעצר

שירלי סיידלר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
שירלי סיידלר

עשרות תושבי נתיבות חסמו בצהריים (חמישי) את הכניסה לעיר והבעירו צמיגים בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בלוד להאריך את מעצרו של הרב יורם אברג'ל, החשוד בסחיטה ואיומים במהלך הבחירות לראשות העיר בנתיבות. בשעות הערב הגיעו אלפים להפגין מול משרדי יחידת להב 433 של המשטרה בלוד. כוחות של תחנת לוד הוצבו במקום כדי לוודא שההפגנה לא תצא מכלל שליטה.

בית משפט השלום בראשון לציון החליט אמש לשחרר את הרב למעצר בית של שמונה ימים, בטענה שהחקירה יכולה להמשיך ולהתנהל גם אם הוא לא יישאר במעצר. המשטרה ערערה והבוקר החליט בית המשפט המחוזי בלוד לקבל את הערעור והורה להשאיר את הרב במעצר. השופט בהחלטתו כתב כי "רמת החשד הסביר לא פחתה והיחידה החוקרת פועלת במלוא המרץ לקידומה, דין הערר להתקבל. פעולות החקירה מחייבת את המשך המעצר ולא ניתן לעת הזו להורות על שחרורו לחלופה שפגיעה בחירותו תהא פחותה".

המפגינים בנתיבות החזיקו שלטים עם תמונתו של הרב והכיתוב ''הרב אברג'ל אנחנו אוהבים אותך, אנחנו חייבים לך את החיים שלנו" , וקראו לשחררו ממעצר. בעקבות החסימות נוצרו פקקי תנועה גדולים, כוחות משטרה נפרסו במקום והחלו לפזר את המפגינים, שעלו לבסוף למדרכה והכביש נפתח לתנועה. כוחות כיבוי אש כיבוי את הצמיגים הבוערים ופינו אותם מהמקום.

ההפגנה בכניסה לנתיבות, היוםצילום: דוברות המשטרה

הרב אברג'יל נעצר בשבוע שעבר בחשד לעבירות של סחיטה ואיומים במסגרת הבחירות לראשות עיריית נתיבות, במטרה להשפיע לטובת ראש העיר המכהן יחיאל זהר. על פי החשדות, אנשיו של הרב ניסוח לסחוט את הרב יעקב איפרגן (''הרנטגן"), שפעל לטובת המועמד היריב אייל מסיקה. בתוך כך, בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרם של עוד שני חשודים בפרשת הסחיטה והאיומים בבחירות בנתיבות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ