בימין מוחים על מינוי שי ניצן: איש שמאל קיצוני שעוין את ההתיישבות

חברי כנסת מהליכוד ומהבית היהודי קוראים לשרים שלא לאשר את המינוי. לבני: "בטוחה שניצן ימשיך להילחם ללא מורא למען שילטון החוק בישראל"

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

חברי כנסת מהימין תקפו הבוקר (שלישי) את ההחלטה המסתמנת למנות את שי ניצן לתפקיד פרקליט המדינה וטענו שמדובר במינוי פוליטי. שרת המשפטים ציפי לבני מנגד, שתביא את ההמלצה למנות את ניצן לאישור הממשלה בימים הקרובים, בירכה על המינוי.

ח"כ משה פייגלין (הליכוד) כינה את ניצן, ״איש שמאל קיצוני שבקיצוניים. אדם שניצל את תפקידו הציבורי כדי לקדם אג׳נדה פוליטית מובהקת ונטל לעצמו עוד ועוד סמכויות בניגוד לחוק״. לטענתו, מינויו של ניצן ״קובר סופית״ את אמון הציבור במערכת הצדק בישראל. ח"כ אורית סטרוק מהבית היהודי קראה לשרי הממשלה שלא לאשר את מינויו. ״ממשלה שממנה במו ידיה פרקליט מדינה שעמדתו העויינת כלפי ההתיישבות ביו"ש ידועה לכל - לא תוכל לקבול אחר כך שהדרג המשפטי אונס אותה למדיניות המנוגדת לרצונה״, אמרה סטרוק. לדבריה, ״אני קוראת לממשלה לסרב להשתתף כמריונטות בהצגת השיבוט הגנטי של מינוי שי ניצן״.

סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי (הליכוד) קוראה גם היא לשרי הממשלה שלא לאשר את מינויו של ניצן. ״שי ניצן השתמש בתפקידו בפרקליטות בכדי לכפות על ממשלת ישראל את עמדותיו הפוליטיות. דווקא בתקופה זו ממשלת ישראל צריכה למנות פרקליט עם ניסיון במאבק בפשע המאורגן, ולא למנות אדם עם רקורד של אכיפה סלקטיבית כלפי ציבור שומר חוק״.

שי ניצן לפני בחירתו לתפקיד, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

חברי כנסת בשמאל העדיפו להמעיט בתגובות למינויו של ניצן. ״אסור להפוך את הוויכוח על המינוי של ניצן לעניין של ימין ושמאל״, אמר ל"הארץ" אחד מחברי הכנסת מהאגף השמאלי. ״אם נתמוך במינוי זה ייתן חיזוק לטענות בימין שמדובר במינוי שזוכה לאהדה פוליטית בצד אחד של המפה. יש לי ביקורת על תפקודו של ניצן, אבל זאת לא העת להכנס בו״.

השרה לבני מסרה ברכות לניצן והוסיפה כי הוא "עומד להיכנס לאחד התפקידים החשובים והמשפיעים ביותר על מדינת ישראל כדמוקרטיה וכמדינת חוק". לדבריה, "אני מכירה את עו״ד ניצן זה מכבר. עבדנו יחד בתקופת כהונתי הראשונה כשרת משפטים. ראיתי את עמידתו הנחרצת מול מפירי חוק, והתרשמתי מערכיו ומשכלו הישר. אני בטוחה כי ניצן כפרקליט המדינה החדש ימשיך להילחם ללא מורא למען שילטון החוק בישראל. בנוסף, מול ניצן ניצבים לא רק עם האתגרים הרגילים שעומדים בפני פרקליט מדינה, אלא גם האתגר החשוב שמהווה בעיניי בסיס לדמוקרטיה - בנייה וחיזוק אמון הציבור במערכת המשפט הישראלית״.

גם יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', פרסמה הבוקר הודעת תמיכה במינוי. לדבריה, "אל מול לחצים כבדים תמידיים המבקשים לרסק את מוסדות שלטון החוק נחוץ נציג מובהק של שלטון החוק, איש עצמאי במחשבתו ובדעותיו אשר כבר הוכיח בעבר שאינו נרתע מאיומים ומלחצים. אני מאחלת לו הצלחה בתפקידו ומקווה כי יוסיף וישמור על מעמדו העצמאי של פרקליט המדינה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ