שירלי סיידלר
שירלי סיידלר

המועדון המיתולוגי של באר שבע ''הפורום'' נסגר ל-21 יום בעקבות אירוע דקירה שאירע במקום שלשום (רביעי) - יום אחד בלבד לפני מסיבת ההשקה החגיגית של המועדון במיקומו החדש.  בדיון שהתקיים ביום שישי בבית משפט השלום בבאר שבע, בעקבות ערעור שהגישו בעלי המועדון, התברר כי הבעלים טיפלו בתקרית הדקירה בעצמם ולא הודיעו על כך למשטרה או להורי הקטינים המעורבים. הבעלים נעצר. 

נער שבא אמש מלווה בהוריו לתחנת המשטרה בעיר הגיש תלונה על כך שנדקר בעת מבלה במועדון. המשטרה עצרה קטין החשוד במעשה ושני בגירים נוספים. בעלי המועדון זומנו לשימוע שאחריו הוחלט על סגירת המקום. השופטת שרה חביב שצפתה בקלטת האבטחה אמרה כי על פי הצילומים נראה כי התפתחה קטטה בתוך המועדון כשבמהלכה הקטין המתלונן נדקר באמצעות חפץ חד ונראה גם אגרופן. צוות האבטחה השתלט תוך שניות על הקטין הפוגע ולזה שנפצע ניתן טיפול רפואי במקום. ואולם, מתברר כי למשטרה נודע על האירוע רק בעקבות פנייה של בית חולים סורוקה, לשם הובא הקטין על ידי אביו כשעתיים אחר כך.

"סביר שמועדון סטנדרטי לא יוכל למנוע כל אירוע אלימות במאה אחוזים", אמרה חביב, "הכשלים המהותיים יותר נוגעים להתנהלות הבעלים וההנהלה". לדבריה, "מתיק החקירה עולה מעורבות רבה בניהול האירוע כשהוא היה צריך לעבור לטיפול משטרת ישראל".

הפורום, שהוקם ב–1988 באזור התעשייה של באר שבע, הפך עם השנים אייקון לחיי הלילה של הדרום, ונחשב לאחד המועדונים המובילים בארץ. לאחר שבחודש מאי האחרון נסגר המקום לרגל מעבר למתחם חדש ב"ישפרו סנטר" בעיר, הוא נפתח רק לפני כמה שבועות ומחר אמורים היו לציין שם את פתיחתו המחודת במסיבת השקה חגיגית. המתחם החדש, שבהקמתו הושקעו יותר מ–15 מיליון שקלים, משתרע על פני שמונה דונמים וארבעה מפלסים ומהווה עתה את המועדון הגדול ביותר בארץ.

מועדון הפורוםצילום: ניר כפרי

בשנים האחרונות צמח המועדון הוותיק ל''קבוצת פורום'', שחולשת על עשרות עסקים ברחבי העיר, ממסעדות ומועדונים ועד שלטי חוצות וחדר כושר.

"מאחר שמדובר באירוע חמור של דקירה שאירעה במתחם המועדון, שמהווה הפרה בוטה של השמירה על ביטחונם של המבלים, זימנו את הבעלים לשימוע", אמר מפקד תחנת באר שבע, ניצב־משנה משה איבגי. "לאור הראיות שהצטברו בידינו התקבלה ההחלטה על סגירת המועדון".

עוד מסרו במשטרה כי בחודשים האחרונים נסגרו כמה מועדונים באזור הדרום, ומפקד המחוז ניצב יורם הלוי הנחה את המשפטנים של המחוז לערער על כל החלטה של בית המשפט המקלה עם בעלי מועדונים ולהגיע עד לערכאות העליונות. "אסור שהמועדון יהפוך לשדה קרב או מפגש של שיכרות, דקירות ואלימות", אמר הלוי. "אנחנו נערכים עם כוחות מוגברים בכל המועדונים הללו, הגדרנו לבעלי המועדון ברישוי תנאים ברורים וקשיחים להפעלה של המקום ולפעילות עצמה של המועדון על מנת למנוע אירועי אלימות שכאלה בתוך מועדונים".

במוצאי שבת שוחרר בעל מועדון הפורום למעצר בית למשך חמישה ימים בתנאים מגבילים. ממועדון הפורום מסרו בתגובה: "המועדון מגנה כל סוג של אלימות ובמשך 25 שנות פעילות מציע לאורחיו את חווית הבילוי התרבותית האולטימטיבית. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם המשטרה תוך שקיפות מלאה ופועלים שמקרה חריג ומצער של אלימות מעין זה לא יישנה. בעל המועדון שנעצר שוחרר לביתו, מועדון הפורום החדש יחזור לפעילות מלאה בימים הקרובים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ