נפתח משפטו של שמעון גפסו; סגנו יעיד עבור התביעה

ראש העיר נצרת עילית וחבר מועצת העיר מואשמים שניסו לכפות על יריב פוליטי להתפטר אחרי הבחירות המקומיות ב-2008 כדי שגרושתו לא תפוטר מתפקידה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

בבית המשפט המחוזי בחיפה נפתח הבוקר (רביעי) בפני השופט עודד גרשון משפטם של שמעון גפסו, ראש העיר נצרת עילית, ושל סגנו לשעבר, עדי ברקו. השניים נאשמים בקבלת שוחד.

לפי כתב האישום, לאחר הבחירות לעירייה ב-2008, בשיחות עם חבר מועצת העיר סמיון ברון התנו גפסו וברקו את המשך העסקת גרושתו של ברון בחברה הכלכלית של העירייה, בהתפטרותו מהמועצה. האישום מייחס לגפסו וברקו קבלת שוחד, בשל התניית המשך ההעסקה בהתפטרותו של חבר המועצה. גרושתו של ברון, דורה ברן, צפויה להעיד עם פתיחת המשפט.

בשל כתב האישום הודח גפסו בפסיקת בג"צ בספטמבר, בשלהי סיום הכהונה הראשונה שלו. לפני הבחירות הודחו גם שלומי לחיאני, ראש העיר בת ים, ואיציק רוכברגר, ראש העיר רמת השרון, שגם נגדם תלויים כתבי אישום. בבחירות המקומיות באוקטובר נבחרו השלושה שוב. גפסו ניצח בבחירות ברוב גדול, וסיעתו זכתה בשלושה מושבים מתוך 17 במועצת העיר.

כמו כן, אמור להעיד כעד תביעה אלכס גופמן, כיום סגנו של גפסו, ובקדנציה הקודמת יריבו המר. בהמשך המשפט אמור להעיד כעד תביעה גם ברון, מספר 2 בסיעתו של גופמן, והיום חבר בקואליציה העירונית של גפסו.

גפסו בבית המשפט, בנובמבר האחרוןצילום: רמי שלוש

כמו היום, גם בבחירות ב-2008 נבחרו גופמן וברון למועצת העיר ברשימה משותפת. השניים נחשבו אז ליריבים מרים של גפסו. כפי שהשניים טענו בעבר, בניסיון להחליש את כוחו של גופמן התבקש ברון להתפטר ממועצת העיר, כדי שהבא אחריו ברשימה, הנחשב מקורבו של גפסו, יתפוס את מקומו. אולם, ברון לא הצטרף לקואליציה ולא פרש.

לפי האישום, גפסו וברקו הנחו את ליליאן זאווי, אז מנכ"לית החברה הכלכלית, להכין רשימת מועמדים לפיטורים מעובדי הקאנטרי קלאב, השייך לחברה הכלכלית. הרשימה לא כללה את דורה ברן, ולפי האישום, גפסו וברקו הכניסו אותה לרשימה במקום עובד אחר, בניגוד לעמדת המנכ"לית.

המדינה טוענת שברן קיבלה הזמנה לשימוע לפני פיטורים, ומשנודע הדבר לברון הוא פנה לגפסו וברקו והציע להצטרף לקואליציה כדי למנוע את פיטוריה. ברון לא התפטר עד למועד אליו התחייב ויום לאחר מכן פוטרה ברן, כך על פי כתב האישום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ