פרשה חמורה מטלטלת את צמרת המשטרה

בכירי משטרת ישראל עוסקים בימים אלה בפרשה רגישה שפרטיה ידועים למערכת אכיפת החוק

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פרשה חמורה מטלטלת בימים אלה את צמרת משטרת ישראל. באחרונה הפכה הפרשה לנושא השיחה המרכזי במסדרונות הארגון ומעסיקה את ראשיו. חשיפתה של הפרשה הרגישה עלולה להביא לפגיעה קשה באמון הציבור במשטרה וביושרה המקצועית של בכיריה. מערכת אכיפת החוק מכירה את המקרה.

במשטרה מסרבים להגיב לפניות "הארץ", והסבירו כי "אין בכוונתנו להתייחס לתוכן פנייתך שכן התנהלות עיתון 'הארץ' אינה עומדת בסטנדרטים הבסיסיים של עיתונות מקצועית הוגנת ומתאפיינת בסיקור מגמתי מוטה וחד-צדדי. עיתון 'הארץ' בוחר להתעלם מעקרונות היסוד של סיקור הוגן, ומהוראות תקנון האתיקה של מועצת העיתונות בסעיפי 'בדיקת העובדות', 'אובייקטיביות', 'תיקון טעויות', 'התנצלות ותגובה' וכן 'פרטיות ושם טוב' ומתעלם מעקרון תום הלב שבחוק איסור לשון הרע.

אין לנו דבר וחצי דבר עם תקשורת מבקרת המבצעת את תפקידה כראוי למשטר דמוקרטי המושתת על חופש הביטוי והעיתונות, אך לצערנו, חירויות אלה לא כוללות את חופש ההשתלחות. צר לנו כי מציבור קוראי 'הארץ' נחסכת פעמים רבות תגובת המשטרה והם נחשפים לתמונה חד-צדדית ומגמתית באופן המבליט את חוסר תום הלב לכאורה שבסיקור. אנו מבהירים כי צעד חריג זה בא לאחר ניסיונות רבים ליצור דו־שיח מקצועי והוגן עם 'הארץ'. אולם, ניסיונות אלו זכו להתעלמות בוטה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ