בעקבות פניית "הארץ": מחר תותר לפרסום הפרשה שמטלטלת את המשטרה

בית משפט השלום בירושלים קיבל את בקשת "הארץ" לחשוף את הפרשה הרגישה, שעלולה להביא לפגיעה קשה באמון הציבור במשטרה ובבכיריה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מחר (חמישי) ב-8:00 בבוקר יותרו לפרסום פרטי הפרשה החמורה שמטלטלת בימים אלה את צמרת המשטרה. השופטת אנה שניידר מבית משפט השלום בירושלים קיבלה את בקשת "הארץ", שהוגשה על ידי עורכי הדין טלי ליבליך וליאת ברגמן-רביד ממשרד ליבליך-מוזר.

מדובר בפרשה עליה דווח בשבוע שעבר בערוץ 10 וב"הארץ". הפרשה הפכה באחרונה לנושא השיחה המרכזי במסדרונות הארגון ומעסיקה את ראשיו. חשיפתה של הפרשה הרגישה עלולה להביא לפגיעה קשה באמון הציבור במשטרה וביושרה המקצועית של בכיריה.

הפרשה תגיע גם לדיון בוועדת משנה חסויה בכנסת, המפקחת על פעילות המשטרה. לצורך מתן תשובות בפרשה צפויה הוועדה לזמן לדיון בכירים במשטרה, וייתכן שגם את המפכ"ל יוחנן דנינו. טרם נקבע מועד לקיום הדיון.

יו״ר הוועדה, ח"כ מירי רגב (ליכוד), סירבה להתייחס למהות הדיון אך אמרה כי "זוהי פרשה חמורה שיש לבדוק אותה. כוועדה שמפקחת על פעילות המשטרה אני מתכוונת לעמוד מקרוב אחר ההתפתחויות בה". היא הוסיפה כי "בגלל רגישות הנושא נצטרך לבחון את המסגרת שבה ייבדקו הדברים".

אתמול פרסם דובר המשטרה הודעה חריגה לפיה "אין בפרשה נקודתית זו או אחרת כדי להטיל דופי בארגון שלם". בהודעת הדובר, שנשלחה לכתבי הפלילים ולמערכות התקשורת, נכתב כי "בהמשך לדיווחים בחלק מאמצעי התקשורת המתייחסים בימים האחרונים לנושא 'פרשה חמורה' ועל טלטלה במשטרת ישראל, אנו קוראים לכתבים בפרט ולגורמים אחרים בכלל להימנע מיצירה מלאכותית שכולה אווירה המלווה בפיזור רמזים כביכול הנוגעים לגורמי פיקוד במשטרת ישראל. דיווחים מעורפלים ומרומזים אלה, המתמרנים במגבלות של צווי איסור פרסום, עושים הכללות אשר בינן ובין המציאות אין ולא כלום".

עוד צוין בתגובה כי "משטרת ישראל מונה 30 אלף שוטרים ומפקדים מסורים ונחושים העושים מלאכתם נאמנה בשירות הציבור. משטרת ישראל מבקשת להבהיר לציבור כי אין בפרשה נקודתית זו או אחרת, כפי שהוכחנו כבר בעבר, כדי להטיל דופי בארגון שלם ולבטח שלא לטלטל ארגון באמצעות אמירות דרמטיות של כתבים שונים. טוב יהיה אם יינתן לרשויות המוסמכות להגיד את דברן בבוא העת, ולהימנע מחרושת שמועות מיותרות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ