זוכה הנאשם המרכזי ברצח החייל במועדון בירושלים

ב-2009 נדקר איציק מור למוות בקטטה במועדון הלילה ואן גוך בירושלים. היום זוכה אוהד דדון, וחברו נמצא אשם בדקירה הקטלנית

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (רביעי) את נחום בן יצחק בהריגתו של החייל איציק מור במועדון ואן גוך בירושלים. השופט יורם נועם זיכה את הנאשם השני בתיק, אוהד דדון, מאשמת הריגה. עימות אלים פרץ בבית המשפט בזמן הקראת הכרעת הדין בין משפחת הנרצח למשפחת דדון, שחגגה את הזיכוי.

באוקטובר 2009 התפתחה קטטה בתוך מועדון הלילה בין איציק מור, אז בן 20, לשני הנאשמים. העימות גלש לרחוב, שם נדקר מור וכתוצאה מכך מת במקום. המשטרה והפרקליטות התקשו לקבוע מי דקר למוות את מור, ולכן הוחלט להאשים את שני החשודים - דדון ובן יצחק. עם זאת, המשטרה ייחסה את הדקירה לדדון. המשפט התנהל במשך ארבע שנים, ובמהלכו עלו טענות קשות נגד צוות החקירה בדבר שיטות פעולות "בעייתיות" במטרה להוכיח שדדון הוא הרוצח.

היום קבע בית המשפט שבן יצחק הוא זה שדקר למוות את מור, ואילו דדון זוכה מאשמה. מיד עם הקראת הכרעת הדין החלו בני משפחתו של דדון להביע את שמחתם באולם. בני משפחתו של מור, שהיו גם הם באולם, זעמו לנוכח החגיגות ובמקום פרצה מהומה שנמשכה גם בחצר בית המשפט.

המהומה בבית המשפט לאחר הכרעת הדין, היום בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

פרקליטו של דדון, עו"ד רונאל פישר, תקף את צוות החקירה שלטענתו עשה "הכל כדי להרשיע את דדון ברצח". "קומץ שוטרים, תפוחים רקובים, ניסו לתפור תיק לאוהד דדון בדרכים איומות, באמצעים שלטעמי חלקם לא חוקיים, כמו אי־תיעוד ואף העלמה של ראיות, הדחת עדים ועוד".

עורך דין ארז פדן, שייצג את הפרקליטות, הסביר כי התביעה ביקשה להוכיח כי שני הנאשמים אחראים למותו של מור: "שני הנאשמים יצאו מחוץ למועדון, התעמתו עם המנוח ובסופו של דבר, אף שלא ניתן לקבוע מי מהם נעץ את הסכין בגוף המנוח, לשניהם יש אחריות משותפת לנטילת חייו. בית המשפט לא קיבל זאת. הדבר אינו מרפה את ידנו. אנו נחושים להילחם בסכינאות הברברית בכל האמצעים שעומדים לרשותנו, גם בערכאות נוספות".

המהומה בבית המשפט לאחר הכרעת הדין, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ