ניצב ארביב: לא קיבלתי טובות הנאה, פינטו מנסה לתפור לי תיק

מפקד להב הכחיש את החשדות בעניינו: "לא היה ולא נברא". אהרונוביץ' קרא להעמיד לדין את הרב פינטו ללא קשר לפרשה החדשה: "אין לקשור דבר בדבר"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

מפקד יחידת להב 433 במשטרה, ניצב מנשה ארביב, התייחס היום (חמישי) לחקירה המתנהלת בעניינו, והכחיש את החשדות לפיהם קיבל טובות הנאה מאנשי הרב יאשיהו פינטו.

"אף אחד לא פנה אלי באופן רשמי, ולכן ההתייחסות שלי היא למה שמופיע בתקשורת", אמר ארביב. "מגיל 18 אני משרת את מדינת ישראל, נאבקתי כל חיי לטובת מדינת ישראל. השקעתי כל כולי לטובת ביטחון אזרחי ישראל. מעולם לא קיבלתי שוחד, לא נתתי שוחד, לא קיבלתי שום סוג של טובות הנאה. אבי היה רב במדינת ישראל, ואני הולך כל חיי בדרך של יושר. זהו ניסיון נפשע לתפור לי תיק. אני בטוח בעצמי, בצדקתי, וכמובן בוטח במערכת ובגופי החקירה האחרים שיידעו להוציא את האמת לאור. אדון פינטו ושותפיו מנסים לתפור לי תיק. אף אחד לא נתן שוחד לי או לבני משפחתי. לא היה ולא נברא. לקחתי כעת חופשה מיוזמתי להגן על שמי הטוב. אפילו לא פניתי עדיין לעורך דין, כל הסיטואציה הזו לא מוכרת לי. אני מודה למי שמחזק אותי". 

אהרונוביץ' עם ארביב, באוגוסט האחרוןצילום: אוליבייה פיטוסי

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', קרא הבוקר להעמיד לדין את הרב פינטו בפרשת השוחד בה הוא חשוד בהתאם להמלצת המשטרה וללא קשר לפרשה הקשורה בארביב.

בראיון לרשת ב' אמר אהרונוביץ' כי "עצם זה שמגיע חומר אחרי שהמשטרה נתנה את דעתה שיש מקום להעמדה לדין של הרב פינטו, ואחרי כן אומרים עורכי דינו כי יש חומר נוסף ומתנים את זה בסגירת התיק, בעיני זה חמור מאוד, פסול מאוד. אין לקשור דבר בדבר - צריך לחקור, ולהעמיד לדין... ההמלצה להעמידו (את פינטו) לדין היתה קודם. עצם זה שפתאום מגיעים חומרים חדשים ועוצרים את הכל, זה בסדר, אבל כרגע להתנות עסקה כזו או אחרת בסגירת תיק, אני חושב שזה לא נכון. וזה שצריך לחקור את אותם אנשים, שיעשו את זה. אבל לא זה שנתן, שייצא מאי-עמידה לדין, זה דבר פסול בעיני". 

בהתייחסו לפרשה הנוכחית אמר השר: "מבלי להיכנס לפרטי החקירה, אני מכיר הרבה פרשיות שנפתחות בקול תרועה רמה ונסגרות בקול ענות חלושה. צריך לאפשר למח"ש לעשות את עבודתם והם יגיעו לחקר האמת. זה לא הוגן להכפיש ארגון שלם. בואו נאפשר לארגון הזה לעבוד ונאפשר למערכת אכיפת החוק להגיע לחקר האמת".

בנוגע לניצב ארביב אמר אהרונוביץ' כי "הוא קצין עתיר ניסיון, עדיין לא שמעו את גרסתו, אי אפשר לבוא ולהכפיש בצורה כזו. צריך לאפשר לקצין שיגיע לחקירה ויגיד את עמדתו... הוא ביקש לצאת לחופשה, זו החלטה נכונה. מדובר פה באדם מאוד מקצועי ומאוד מוערך, הוא אחד מראשי הארגון". לגבי הקשרים הענפים שנחשפו בין צמרת המשטרה לבין רבנים הוסיף השר: "אני לא יכול להגיד לקצין לא ללכת לרב להתייעץ, אבל שכל אחד יפעיל את שיקול דעתו".

הלילה הותר לפרסום, לבקשת "הארץ", "ידיעות אחרונות" וערוץ 10, כי המחלקה לחקירות שוטרים בודקת מידע שהגיע אליה מפרקליטי הרב פינטו, שלפיו קיבל ארביב טובות הנאה מאנשיו של הרב. על פי המידע שהגיע למח"ש, כאשר שימש ארביב נספח המשטרה בארה"ב הוא קשר קשרים עם ישראלים בעלי השפעה בניו יורק ובהם בן ציון סוקי, איש עסקים שנמנה עם חסידיו של הרב פינטו הפועל במנהטן. על פי החשד, סוקי היה האדם שדרכו הגיעו טובות ההנאה לארביב ולמשפחתו.

בהמשך נחשד פינטו כי ניסה לשחד את תת-ניצב אפרים ברכה, לאחר שתועד מעביר לו 200 אלף שקלים. בחקירתו ביחידת להב סיפר הרב על חקירתו בארה"ב במסגרת פרשה אחרת, שבה היה קורבן לסחיטה לכאורה. לדברי הרב, אמר לחוקריו כי הוא מעביר לברכה כספים בידיעתו של קצין בכיר יותר, כאשר על פי המידע שהגיע למח"ש מדובר בארביב.

עורכי דינו של הרב, אלי זהר ורועי בלכר, העבירו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין חומרים חדשים הקושרים לכאורה את ארביב לפרשה. בעקבות זאת החליט וינשטיין לעכב את הגשת כתב האישום נגד פינטו בפרשת ניסיון השוחד לברכה, אף שהחקירה בפרשה נמצאה בשלב מתקדם מאוד, עד לסיום החקירה בפרשת ארביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ