מח"ש סגרה תיק נגד ניצב במשטרה שנחשד שהטריד מינית את פקודתו

יום לאחר פרסום פרשת הרב פינטו והקצינים, נחשף כי נערכה בדיקה שהסתיימה נגד קצין בדרגת ניצב. המפכ"ל: מי שלא יעמוד בנורמות - לא יישאר

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

פרשה נוספת בצמרת המשטרה נחשפת: המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) חקרה טענות לפיהן ניצב במשטרת ישראל הטריד מינית פקודה שלו. האירוע הנבדק התרחש לפני מספר שבועות, בזמן שהקצין ופקודתו היו לבדם במכונית. הערב (חמישי) הוחלט כי התיק נגד הניצב ייגנז. 

לטענת הגורמים שהעבירו את המידע לידי מח"ש, הניצב תקף את השוטרת, שבעקבות המקרה ביקשה לעזוב באופן מידי את מקום עבודתה במשטרה ולעבור ליחידה אחרת. באגף משאבי אנוש הופתעו מבקשתה, משום ששבוע לאחר מכן היתה אמורה לעלות בדרגה. כשניסו להבין את הסיבות למהלכה, סיפרה הפקודה את אשר אירע לה.

אנשי אגף משאבי אנוש הם אלה שפנו למח"ש בעניינו של הניצב. בשלב זה הפקודה מסרבת להגיש תלונה נגד מפקדה - קצין בכיר מאוד במשטרה. בשל כך הוחלט לסגור את התיק נגדו. 

הלילה הותר לפרסום, לבקשת "הארץ", "ידיעות אחרונות" וערוץ 10, כי המחלקה לחקירות שוטרים בודקת מידע שלפיו ניצב מנשה ארביב, מפקד להב 433, קיבל טובות הנאה ממקורבי הרב יאשיהו פינטו. יחידת להב 433 מופקדת על מאבק בפשיעה החמורה הארצית והבינלאומית, השחיתות הציבורית וארגוני הפשיעה.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, התייחס הערב לפרשיות החדשות. "אנחנו משטרה שהוכיחה שיודעת לעמוד על עקרונותיה ועל ערכיה", אמר, "אנחנו ארגון שקבע לעצמו נורמות ומי שלא יעמוד בנורמות האלה - לא יהיה בארגון". פרשת פינטו - מי נגד מי? צפו בסרטון ההסבר הקצר:

גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' התייחס לפרשות החדשות ובראיון לערוץ 2 הבהיר כי "כל מי שמפר את הנורמות של ארגון מקצועי מקומו לא בארגון – אפילו ליום אחד". אהרונוביץ' הוסיף כי "ברגע שתסתיים הפרשייה אני מקווה שכל האנשים שמעורבים וגם אנשי התקשורת יגידו גם הם מילה טובה על המשטרה". 

על פי המידע שהגיע למח"ש, כאשר שימש ארביב נספח המשטרה בארה"ב, הוא קשר קשרים עם ישראלים בעלי השפעה בניו יורק ובהם בן ציון סוקי, איש עסקים שנמנה עם חסידיו של הרב פינטו הפועל במנהטן. על פי החשד, סוקי היה האדם שדרכו הגיעו טובות ההנאה לארביב ולמשפחתו.

המפכ"ל דנינו, היום בלוד צילום: מוטי מילרוד

בהמשך נחשד פינטו כי ניסה לשחד את תת-ניצב אפרים ברכה, לאחר שתועד מעביר לו 200 אלף שקלים. בחקירתו ביחידת להב סיפר הרב על חקירתו בארה"ב במסגרת פרשה אחרת, שבה היה קורבן לסחיטה לכאורה. לדברי הרב, אמר לחוקריו כי הוא מעביר לברכה כספים בידיעתו של קצין בכיר יותר, כאשר על פי המידע שהגיע למח"ש מדובר בארביב.

עורכי דינו של הרב, אלי זהר ורועי בלכר, העבירו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין חומרים חדשים הקושרים לכאורה את ארביב לפרשה. בעקבות זאת החליט וינשטיין לעכב את הגשת כתב האישום נגד פינטו בפרשת ניסיון השוחד לברכה, אף שהחקירה בפרשה נמצאה בשלב מתקדם מאוד, עד לסיום החקירה בפרשת ארביב. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ