המחלקה לחקירות שוטרים המליצה לפתוח בחקירה פלילית נגד ניצב ארביב

בימים הקרובים צפוי להחליט פרקליט המדינה אם לקבל את עמדת מח"ש. חוקרי המחלקה ייצאו בקרוב לארה"ב, שם יגבו את עדותו של פינטו בפרשה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) ממליצה לפתוח בחקירה פלילית נגד מפקד להב 433, ניצב מנשה ארביב, לאחר שסיימה לבדוק את מכלול העדויות שהובאו בפניה.

ארביב חשוד כי קיבל טובות הנאה מאנשי הרב יאישהו פינטו, בתקופה שבה כיהן כנספח משטרת ישראל בארה"ב. בימים הקרובים צפוי להחליט פרקליט המדינה, שי ניצן, אם לקבל את עמדת מח"ש ולפתוח בחקירה פלילית נגדו. חוקרי המחלקה צפויים לצאת בימים הקרובים לארה"ב, שם יגבו את עדותו של פינטו בפרשה.

לפי ההערכות, בפרקליטות לא מתכננים לחזור מהכוונה להגיש כתב אישום נגד פינטו, על ניסיון לשחד את מפקד יאח"ה, תת-ניצב אפרים ברכה ב-2012. זאת, בתמורה לקבלת מידע על חקירה נגדו. מחר (ראשון) צפויים עורכי דינו של פינטו, אלי זוהר ורועי בלכר, להיפגש עם ניצן, על מנת להבין את עמדת המדינה בפרשה. עורכי הדין ינסו להגיע לעסקת טיעון, על מנת להבטיח שלא יוגש כתב אישום נגד פינטו בפרשת ארביב.

המפכ"ל דנינו עם ניצב ארביב בטקס במשרד לביטחון פנים, במאי האחרוןצילום: אוליבייה פיטוסי

אנשיו של פינטו ממשיכים לטעון בתוקף כי הם מחזיקים במידע הנוגע לקציני משטרה שנהגו לקבל טובות הנאה מהרב. בשלב זה ידוע על סגן-ניצב ששירת בלהב והיה מעורב באחת מחקירות הרב, ועל שוטר נוסף, אולם עד לרגע זה לא נמצאה שום ראיה שתביא לפתיחת חקירה נגדם. בנוסף, במקרה אחד לפחות נטען על ידי גורמים במשטרה שהמידע נבדק ונמצא לא אמין.

ארביב הבטיח היום כי יחזור לתפקידו כבר בשבוע הקרוב. הניצב ממשיך לטעון כי הוא חף מפשע, וכי אנשי הרב הפלילו אותו על מנת לחלץ אותו מהתסבוכת המשפטית אליה נקלע. עם זאת, גורם המעורב בחקירה אמר: "על ארביב יהיה לתת הסברים לכל הדברים שיונחו לו על השולחן".

עו"ד גדעון פישר, בא כוחו של ניצב ארביב, מסר בתגובה כי "לאור הפרסומים הערב, אנו מבקשים להבהיר כי אין כל החלטה על חקירה פלילית. היועץ המשפטי לממשלה טרם החליט בנושא זה. איננו מתייחסים לשמועות. כך נהגנו מתחילת הפרשה וכך נמשיך לנהוג. כאמור, היועץ המשפטי לממשלה הוא ורק הוא הגורם המוסמך לקבל החלטות מסוג זה. החלטה טרם התקבלה ובעת הזו מתקיים הליך בדיקה בלבד".

עוד מסר עו"ד פישר כי "ניצב ארביב לא התבקש להגיע ולו פעם אחת למסור עדותו בעל פה או בכתב בפני צוות הבדיקה. ביקשנו מהיועץ המשפטי לממשלה ומפרקליט המדינה להציג בפני הצוות והגורמים האמונים על הבדיקה. אנו מאמינים שבקשתנו תסתייע בהקדם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ