בג"ץ מחק את העתירה להדחת ראשי הערים הנאשמים בפלילים

השופטים קבעו כי קבלתו של חוק הרשויות המקומיות בכנסת בחודש שעבר המסדיר השעיית ראש רשות מייתר את העתירה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

הרכב שופטי בג"ץ הורה בשבוע שעבר למחוק את העתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון ובה בקשה להדיח את שלושת ראשי הערים הנאשמים בפלילים אשר נבחרו באוקטובר האחרון לכהונה נוספת - שמעון גפסו (נצרת עילית), יצחק רוכברגר (רמת השרון) ושלומי לחיאני (בת ים).

הרכב השופטים בראשות הנשיא אשר גרוניס - ובהשתתפות המשנה לנשיא מרים נאור והשופטת דפנה ברק־ארז - קבע כי העתירה מיצתה את עצמה מאחר שרק בחודש שעבר התקבל בכנסת בקריאה ראשונה חוק הרשויות המקומיות (השעיית ראש רשות בשל הגשת כתב אישום).

חוק זה בא בתגובה לפסיקת בג"ץ מספטמבר, שקבעה כי המשך כהונתו של ראש עיר הנאשם בפלילים אינה סבירה וכי יש להדיח ראשי ערים נאשמים מתפקידם. עתה מסדיר החוק את האפשרות של השעיית ראש רשות מקומית במקרה שבו הוגש נגדו כתב אישום והוועדה לבחינת השעיה - שמונתה לצורך כך - תחליט כי ראש הרשות אינו ראוי לכהן בתפקיד מפאת חומרת האישומים המיוחסים לו.

שלמה לחיאני בבית המשפט העליון, באוקטוברצילום: אמיל סלמן

בהודעת עדכון שהגישו שר הפנים גדעון סער והיועץ המשפטי לממשלה יהודה ינשטיין לבית המשפט, הם מסרו כי הם החלו לפעול בהתאם להוראות החוק המתקן, במובן זה שמונו חברי ועדה ושהוגשה לוועדה זו בקשה להשעות את לחיאני, וכן תוגש בימים הקרובים בקשה דומה גם להשעייתו של גפסו. באשר לרוכברגר, שהודיע בינתיים על נבצרות, טרם התקבלה החלטה. בהקשר זה ציינו שופטי בג"ץ כי קיימת הנחה שסער ווינשטיין "יוסיפו לשקוד על נקיטת הצעדים הנדרשים לתיקון החוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ